Ostrovu Ko Tao se říká „želví ostrov“ podle jeho tvaru, který želvu opravdu připomíná. Je to se svými 21 km2 trpaslík mezi thajskými ostrovy. V minulosti zde žila silná populace želv. Velkou část ostrova pokrývá džungle.

Ostrov je vyhledávaný pro krásy podmořského světa. Stal se centrem potápěčů v Thajském zálivu. V jeho dosahu je více než 20 potápěčských lokalit.

Ko Nang Yuan

Ko Nang Yuan

Potápění na Ko Tao

Ostrov je vynikajícím místem pro aktivní dovolenou, kterou díky potápění strávíte částečně pod mořskou hladinou. Odpověď na otázku proč je ostrov Ko Tao mezi potápěči tak oblíbený, spatříte v nízkých cenách a vysoké kvalitě nabízených služeb. Navíc v moři je viditelnost přes 20 metrů, prohání se tu žraloci, barakudy, klauni, rejnoci a delfíni a to je pro každého potápěče neodolatelné.

Nejlepším místem pro potápění je Sail Rock. Je to 18 m vysoká skála, vyčnívající z moře. Je zde spousta baracud a pokud budete mít štěstí, narazíte i na žraloka velrybího. Pro ty, kteří si sem snad netroufají, se nabízí Laem Thiam, kde žijí menší druhy žraloků.

Potápění Koh Tao

Potápění Ko Tao

Bohužel ale musím konstatovat, že proti potápění např. v pro nás dostupnějším Rudém moři je potápění u Ko Tao spíše slabším odvarem, ale např. udělat si na Ko Tao licenci a nebo potrénovat potápění je velice prima, protože cenově jsme přeci jen na mnohem zajímavějších částkách 🙂

I pokud se ale potápět nechystáte, Ko Tao se Vám bude líbit, je to totiž velice hezký ostrov a lze zde najít překrásné pláže.

Sairee Beach

Sairee beach je největší a nejznámější pláž s řadou hospůdek. Je pokryta jemným křemenným pískem, pozvolně spadá do moře. Okolo pláže jsou palmové háje. V městečku Mae Haad, několik minut chůze od pláže, je možnost zábavy a nákupu.

Pláž Sairee

Pláž Sairee

Chalok Baan Kao

Povrch pláže Chalok Baan Kao tvoří bílý křemenný písek. Je orientována na jihozápad a pozvolně spadá do moře. Občerstvit se můžete v mnoha jednoduchých hospůdkách. Asi 30 minut chůze od pláže leží městečko Mae Haad.

Chalok Baan Kao

Chalok Baan Kao

Tukan Og

Pláž s jemným pískem, obklopena kokosovými palmami a dvěma mysy s velkými žulovými kameny – to je Tukan Og, která je orientována na jih.

Hin Wong

Rozkládá se na východním pobřeží ostrova, stranou od hlavního turistického ruchu. Pláž je pokryta oblázky. Je tu průzračná voda a minimum lidí.

Hin Wong

Hin Wong

 

Doporučit lze i další pláže – například Ao Leuk, Koh Nangyuan, Sai Nuang Beach, Lune Beach. Kromě pláží a zátok je možné navštívit typické thajské vesničky či nedaleké ostrůvky.

Ko Nang Yuan

Ko Nang Yuan

Jedním ze symbolů ostrova Ko Tao je, což je paradoxní, vedlejší ostrůvek Ko Nang Yuan. Je to vlastně seskupení tří velmi malých ostrůvků spojených úzkou písečnou šíjí, které připomínají písmena „Y“. Téměř celá šíje se při přílivu skryje do moře. Tomuto malému souostroví se někdy říká Koh Hang Tao (Želví ocásek). Ostrov bývá pravidelně označován za nejkrásnější ostrov v Thajsku. Mají zde pouze jeden hotel. Kromě potápěčského centra zde není nic. Vstup na ostrov je zpoplatněn a snad proto není masově navštěvován.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (3 )
  • 100%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Ko Tao

dne 2015-04-28 12:53:52

Na Ko Tao se dostanete lodí z Ko Phanganu a nebo z Ko Samui. Většina turistů naštěstí zůstane na těchto dvou ostrovech a na Ko Tao se vydává jen zlomek davů, se kterými pojedete na Samui a Phangan. Přitom Ko Tao je podle mě z nich ten nejhezčí :D

Místní pláže jsou některé už docela zastavěné bary a restauracemi, ale pořád se tady dají najít úplně luxusní resorty s vlastní soukromou pláží uprostřed zálivu s palmami a jemným pískem. Dokonalost. Mohl bych tady strávit měsíce a nikdo by mě odsud nedostal :D Teda kromě šéfa z práce, sakra.

Celý ostrov je dost silně zaměřen na potápění a všechno kolem něj. Možná i díky tomu jsou tady trošku vyšší ceny než na Ko Samui, kde je i daleko větší výběr ubytování (taky je to mnohem větší ostrov), ale pořád je to v pohodě. Příjemně mě překvapilo, že ostrov má stále docela pohodový baťůžkářský feel, třebaže už tady vyrostly i některé luxusní hotely.

Najdete tady restaurace i bary, obchody i stánky s jídlem, DVD a oblečením, samozřejmě příjemné a usměvavé Thajce a skvělou thajskou kuchyni, která mi bude doma zatraceně chybět. Hlavně čerstvé ryby!

Můžete si tady udělat i PADI licenci za mnohem nižší cenu než u nás, což tady dost lidí využívalo (poláci např.). Jen si dobře vyberte, u koho ji budete dělat, protože v rámci kurzu byste se měli dozvědět věci dost zásadní pro přežití pod vodou, tak se nesnažte za každou cenu ušetřit, protože ta licence má smysl hlavně v tom, že se člověk něco dozví a naučí se ty znalosti používat v praxi. Ušetřených pár tisíc vám bude k ničemu, až pod vodou budete mít problém a nebudete vědět, jak ho řešit.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Můj oblíbený ostrov v Thajsku!!!!

dne 2015-02-06 18:27:54

Můj oblíbený ostrov se skvělýma lidma!!!! Nádherné pláže které musíte vidět!!! Hlavně třeba Sai Nuan nebo Ao Taot a nebo Maya s bezva bary a nejlepším západem slunce na KO TAO!!! Zajděte si na vyhlídku na ostrově, super výhled!!! Výlety do mořského parku nebo za potápěním jsou taky luxus!

Prostě supr ostrov a určitě jej zkuste!Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Potápění, šnorchlování, krásné pláže, skvělé jídlo.... Koh Tao!

dne 2014-12-31 09:02:41

Po pár dnech strávených v oblasti Kanchanaburi a v národním parku Erawan jsme měli vytipovaný ostrov Koh Tao severně od Koh Samui, kde jsme si zajistili ubytování v bungalowech na týden. Chtěli jsme tady hlavně potápět, protože jsme vášniví potápěči a tenhle ostrov je vyhlášený jako thajská potápěčská mekka. Taky jsou tady skvělé šnorchlařské místa a celkově je tady nejvíce aktivit, které jsou spojené s vodou a mořem.

Ostrov je malý, ale je tady jak dost různých druhů ubytování ve všech možných cenových relacích, tak i spousta barů a restaurací, kam se dá zajít a kde se výborně najíte. Navíc je tady i hromada obchodů, kde se dá dobře a levně nakoupit. Prostě Thajsko. Atmosféra ostrova je skvělá. Je poznat, že se tady schází skupina lidí kolem potápění apod. kteří jsou fakt v klidu, jsou přátelští a nezkazí žádnou legraci. Najdete tady klidná místa ale i bary, kde to žije až do rána a kde se pořádají pravidelné párty. Líbilo se nám tady hodně a klidně bychom tady vydrželi mnohem déle, protože se nám tady fakt líbilo.

Nejlepší na poznání ostrova a jeho úžasných zátok a nádherných pláží jako z katalogu cestovky je asi motorka, kterou si můžete jednoduše půjčit skoro všude. Pozor na to, že si jako záruku toho, že zaplatíte škody, vezmou nejspíše váš pas. Docela blbé...

Potápění je tady opravdu skvělé a moc jsme si ty naše 4 ponory užili, k tomu hromada šnorchlování a tuny jídla! Ideální relax!Dovolená Ko Tao

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Ko Tao? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Ko Tao nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Thajska, nebudete litovat!