Atol Astove se nachází 106 km na jihozápad od atolu Aldabra. Patří mezi nejjižněji položené seychelské ostrovy. Najdete zde opuštěná obydlí, opuštěné plantáže, ale také skvělé možnosti k prozkoumání podmořských jeskyní.

Okolo ostrova Astove je mělká laguna s korálovým útesem. Pozůstatkem bývalého osídlení je travnatá přistávací dráha pro letadla a pozůstatky kokosové a sisalové plantáže.

I tento ostrov je neobydlen. Jediná osada byla opuštěna v 80. letech 20. století. Díky dřívějšímu osídlení, pěstování prasat a výskytu krys, zde byla téměř vyhubena populace mořských ptáků.

Těžba guana zde zanechala své stopy. V době osídlení ostrova se zde pěstovala bavlna, sisal, kukuřice a kopra.

Atol Astove Atol Astove

© Aardvark McLeod, www.aardvarkmcleod.com

Klima ovládají jihovýchodní pasáty. Občas ostrov zasáhnou tropické cyklóny.

Na ostrov se dostanete letadlem, nebo lodí z ostrova Mahé. Turisté jej však v součastné době vyhledávají jen zřídka. Častějšími hosty jsou zde vědci, kteří zkoumají laguny a ekologii.

Na východní straně ostrova dominují nízké křoviny a mangrovníkové porosty. Na západní straně jsou opuštěné kokosové plantáže.

Pro nemnohé návštěvníky nabízí mělká laguna ostrova případným potápěčům skvělé příležitosti k prozkoumávání podmořského života, zejména v korálovém útesu, kde je také množství podmořských jeskyní. Žije zde populace obřích želv. Také vnější okraj útesu je populárním místem pro potápěčské plavby.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Atol Astove

Dovolená v destinaci Atol Astove? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů na Seychely a vyberte si ze všech dostupných možností!