Atol Aldabra leží 1150 km na jihozápad od ostrova Mahé,  je nejvýše položený korálový atol světa a tvoří 12 ostrůvků obklopujících velkou lagunu. Aldabra je zapsána v seznamech UNESCO díky své jedinečné flóře a fauně, která čítá 150 000 želv sloních.

Aldabře dali jméno arabští námořníci, znamená to krutý. Protože její rychle plynoucí voda z laguny držela většinu průzkumníků v úzkých. Zmínky o prvním osídlení pocházejí z roku 1874. Hrstka obyvatel, která zde žila, se věnovala rybaření, těžbě guána a pěstování kokosů.

Atol Aldabra

Atol Aldabra

Atol Aldabra chrání přísná pravidla, která se týkají přístupu na ostrov a chrání citlivý ekosystém. Je zde malá výzkumná stanice, kde pracuje několik vědců, kteří studují biologickou rozmanitost atolu. Fauna a flóra je zde velmi různorodá, žijí zde  například želvy obrovské. I v mořské laguně panuje bohatý podmořský život.

Zdejší podmořský život je úchvatný.

Na ostrově nejsou žádné ubytovací kapacity.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (1 )
  • 100%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Nádherný atol mimo dosah civilizace

dne 2015-02-23 11:02:09

Atol Aldabra je v seznamech UNESCO, přitom je to jedno z nejméně turisticky navštěvovaných míst Seychel, protože sem ročně zavítá jen asi 1000 lidí. Důvodů je více, především velká vzdálenost od ostatních ostrovů, tím pádem vysoké náklady na dopravu sem. Bohužel k tomu všemu se přidává ještě třetí důvod, a to zvýšená aktivita pirátů ze Somálska v této oblasti. Proto na lodích mířících k atolu Aldabra často uvidíte i vybavení či dokonce jednotky cvičené na boj s piráty. I z toho důvodu si myslím, že by sem lidé neměli brát své děti a zbytečně je vystavovat riziku. Na nedalekém ostrovu Assumption je pozůstatek z dob studené války - přistávací plocha, takže se sem dá i letět, ale nic moc tady jinak není. Na druhou stranu vzdálenost a izolovanost ostrova je skvělým předpokladem pro to, aby zde byla unikátní fauna a flóra, takže sem míří lidé, kteří chtějí obdivovat právě to, co zde příroda nabízí. Údajně se zde vyskytuje na 150 000 obřích želv, ale vzhledem k velikosti atolu nepočítejte s tím, že je uvidíte na každém kroku. My jich viděli jen několik, rozhodně ne ani stovky, sotva desítky :-) Ostrovy atolu jsou ale kouzelné, je tady opravdu spousta života, mnoho krásných ptáků, nádherné laguny plné ryb. Vše živé se tady navíc nebojí lidí, protože jsou pro ně velkou neznámou, takže neutíkají hned pryč a dají se krásně nafotit. Při šnorchlování jsme museli dávat velký pozor na dobu přílivu a odlivu, protože tady jsou velmi silné proudy. Podmořský život je zde úžasný, stejně jako je úžasný celý atol. Škoda, že je tak vzdálený, na druhou stranu si ale uvědomuji, že je to důvod, proč je stále tak panenský a nádherný.Dovolená Atol Aldabra

Dovolená Atol Aldabra je dobrou volbou pro každého, koho láká Seychely. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Atol Aldabra a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!