Vízum do Řecka, občanský průkaz nebo pas do Řecka

Občan ČR může vstupovat a pobývat na území ostatních členských států EU bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti.

Občanský průkaz je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané. Je nezbytné aby dítě, které cestuje společně s rodičem a je zapsáno v jeho občanském průkazu, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem.

Jinými slovy, do Řecka můžete bez potíží cestovat na cestovní pas a bude vám stačit i občanský průkaz. Pokud pojedete s dětmi, každé z nich musí mít svůj vlastní průkaz totožnosti. Nestačí mít dítě zapsáno v občance.

Český občanský průkaz a cestovní pas

Český občanský průkaz a cestovní pas

Řidiči mohou od 1.5.2004 používat platný národní řidičský průkaz, mezinárodní řidičský průkaz již nebude řeckými orgány vyžadován. Nadále je vyžadován technický průkaz a zelená karta jako doklad o pojištění vozidla.

Zvířata musí být vybavena cestovním pasem, obsahujícím záznamy o očipování nebo tetování a o provedených očkováních (povinně proti vzteklině).

Při pobytu delším než 3 měsíce lze doporučit si na místně příslušném oddělení řecké policie požádat o povolení k pobytu pro občana EU, jehož držení je při dlouhodobých pobytech základním předpokladem při komunikaci s řeckými úřady.

Vstup na území Řecka může být odepřen těm osobám, které se nacházejí v řecké národní databázi nežádoucích osob.

Celní informace pro Řecko

Fyzická osoba může dovézt z ČR do Řecka a vyvézt z Řecka do ČR následující zboží v uvedených množstevních limitech za podmínky, že toto zboží je určeno k osobní potřebě, nikoli pro účely obchodu či řemesla a nepodléhá zákazu dovozu do Řecka:

 • 10 litrů alkoholických nápojů s obsahem alkoholu vyšším než 22 %
 • 20 litrů meziproduktu (např. vermut, likér apod.)
 • 90 litrů vína, z toho u šumivých vín 60 litrů
 • 110 litrů piva
 • 800 ks cigaret
 • 400 ks cigarillos (krátkých doutníků) a doutníků o váze menší než 3 gr/kus
 • 200 ks ostatních doutníků
 • 1 kg tabáku

Bez zvláštního povolení je zakázán vývoz a dovoz zbraní a střeliva, léků (vyjma těch určených pro osobní potřebu), starožitností a uměleckých předmětů, chráněných rostlin, zvířat a přírodnin.

Letiště v Athénách

Letiště v Athénách

Mimo palivovou nádrž lze v kovovém kanystru převážet maximálně 10 litrů pohonných hmot.

V hotovosti lze převážet nejvíce 10 000 EUR, resp. ekvivalent této částky v jiné měně.

Od 1.1.2012 je v Řecku možné hradit hotově zboží a služby (včetně plateb ve prospěch státu či zdravotních a sociálních pojišťoven) v hodnotě do 1 500,- EUR.

 • Hodnocení uživatelů

 • Hodnocení: 0 hvězdy
  0 / 5 (0 )
 • 0%
 • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Řecku

Hledáte zájezdy do Řecka? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami a různými slevami. Vybírat můžete i dle hodnocení jednotlivých nabídek, k dispozici je řada termínů a cenových hladin, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů do Řecka, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.