Český turista má v Řecku v rámci EU nárok na nutnou a neodkladnou zdravotní péči za stejných podmínek jako občan Řecka, který je pojištěný u státní pojišťovny I.K.A., což je řecký úřad sociálního pojištění.

I.K.A. je od roku 2011 začleněna do takzvané E.O.P.Y.Y. – jednotný systém poskytování zdravotnických služeb. Aby občan ČR mohl této služby využít, musí předložit Evropskou kartu zdravotního pojištění. Je však nutné počítat se spoluúčastí u léků – platbou v hotovosti ve výši 25 %.

Pohotovostní služba je v Řecku poskytována státními nemocnicemi. Pokud dojde k ošetření v nesmluvním zařízení, je třeba, aby pacient upozornil lékaře, že chce být ošetřen jako pojištěnec I.K.A./E.O.P.Y.Y.

Řecký lékař

Řecký lékař

Do nutné a neodkladné zdravotní péče není zahrnut převoz do ČR v případě onemocnění nebo úrazu, ani případný převoz tělesných pozůstatků v případě úmrtní. Pro tyto případy se doporučuje před cestou uzavřít komerční cestovní zdravotní připojištění.

Jinými slovy – díky tomu, že jsme občané Evropské unie, můžeme cestovat do Řecka i bez cestovního pojištění, ovšem budeme mít stejné podmínky jako občané Řecka. To obnáší především nutnost platit spoluúčast za léky a některé výkony. Toto pojištění nám nezajistí případnou repatriaci do ČR a řadu dalších úkonů. Proto velice doporučuji sjednat si i pro cesty po EU (v tomto případě do Řecka) cestovní pojištění, se kterým často získáte i výrazně kvalitnější péči, lepší léky atp. Za těch ušetřených pár stokorun to opravdu nestojí, proto se vždy dobře pojistěte!

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Řecku

Klikněte pro zobrazení nabídky Řecko: zájezdy nebo Řecko: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou do Řecka!