Řecko bylo odedávna zemí, o jejíž návštěvě u nás snil každý milovník historie, krásných pláží a moře. V dobách komunismu možná o to víc než kdy dřív. Po otevření hranic si tisíce lidí dychtivě vyrazilo splnit dávné sny o návštěvě antických památek Athén, Bílé věže v Soluni, bájných Delf, olympijského stadionu v Olympii, nádherných pláží a ti odvážnější, vytrvalejší si vyřídili třeba i propustku do mnišského státu na poloostrově Athos.

Delfy - Tolos

Delfy – Tolos

Myslím, že mohu s klidným svědomím říct, že ať už cesty těchto turistů (či jakýchkoli dalších turistů, kteří se do Řecka od té doby z České republiky vypravují v nemalém množství) směřovaly kamkoli, byli z Řecka, jeho nádherné přírody, krásného moře a skvělých obyvatel, nadšeni.

Dnes, když je dovolená v Řecku daleko dostupnějším artiklem (co do výběru, množství termínů a především i finančně), si můžeme užívat nejen na plážích pevninského Řecka, ale dovolenou můžeme trávit i na některém z nádherných řeckých ostrovů. A že jich není zrovna málo! Navíc zde můžete prožít také skvělý poznávací zájezd a věřte, že poznávací zájezdy do Řecka patří mezi ty nejlepší a nejoblíbenější poznávací zájezdy vůbec.

Pláž v letovisku Milia

Pláž v letovisku Milia na ostrově Skopelos

Zájezdy do Řecka dnes patří mezi jednu z nejoblíbenějších komodit v cestovním ruchu, protože dovolená v Řecku uspokojí v podstatě každého. Ať už si chcete jen odpočinout na krásných plážích, nebo se rádi potápíte, chodíte na výlety, podnikáte cesty za dobrým jídlem (řecká kuchyně je skvělá!) a nebo máte rádi historii a rádi zkoumáte antické památky, v Řecku budete mít možnost tyto činnosti provozovat v míře nestandardně široké 🙂

Vidět třeba jen nejznámější místa v Řecku a nebo i jen ochutnat nejtradičnější řecká jídla, to je úkol, který vám zabere řadu dovolených. Řecko v podstatě nemáte šanci poznat během jedné či i několika málo cest. Já tam byla asi 10x, pokaždé na různých místech a neviděla jsem toho tolik, že se až děsím, kdy to všechno stihnu, protože ta místa, která jsem ještě neviděla, za to prostě a jednoduše stojí.

Ostrov Skiathos

Ostrov Skiathos

A možná vás to překvapí, ale když si i zkušení cestovatelé, kteří mají projetou půlku světa, třeba u sklenky dobrého vína, začnou vyprávět o tom, která zahraniční destinace je na světě ta nej, velmi často skončí u toho, že jí nejsou ani Seychely, ani Maledivy, Thajsko či USA, ale že tou nejlepší destinací je právě Řecko. A není se čemu divit – na jednom místě v Řecku obvykle budete mít nádherné moře a pláže, památky, přírodní zajímavosti, skvělé místní obyvatele, dobrou kuchyni, vynikající turistické zázemí, spousty možností na výlety, dostupnou kvalitní zdravotní péči, a to vše ve vysokých evropských standardech a za vynikající ceny!

Takže pokud jste dočetli až sem, tak vám sice moc děkuji za zájem, ale zároveň si říkám – co tady ještě děláte a proč už nevybíráte nějaký zájezd do Řecka? 🙂 Taky se jdu hned na nějaký podívat, protože Řecko, to je srdeční záležitost a kdo mu jednou propadne, pro toho již není cesta zpět…

Řecko je prostě ráj, tak jej s MAHALO.cz pojďte lépe poznat!

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Řecku

Klikněte pro zobrazení nabídky Řecko: zájezdy nebo Řecko: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou do Řecka!