Bílá věž Lefkós Pýrgos je nejznámější soluňskou památkou. Stojí na městském nábřeží a je symbolem města od roku 1912, kdy Řecko získalo nezávislost.

Byla postavena v 15. století Benátčany v tureckých službách jako součást pevnosti chránící Turky dobyté území. Věž se stala symbolem tureckého útlaku, což vyvrcholilo v roce 1826, kdy zde byli popraveni všichni odpůrci turecké nadvlády. Na základě tohoto činu se pak věži začalo říkat Krvavá. Po připojení Soluně k nově vzniklému Řeckému království na počátku 20. století obyvatelé města natřeli věž vápnem na bílo, a tak vyjádřili naději na lepší budoucnost. Věž byla přejmenována na Bílou věž.

Bílá věž v Soluni (White tower of Thessaloniki)

Bílá věž v Soluni (White tower of Thessaloniki)

V roce 1917 byly v okolí věže zbourány hradby a všechny ostatní budovy.

Dnes věž slouží jako výstavní prostory a oblíbená vyhlídková plošina, ze které si můžete prohlédnout celý Soluňský přístav a přilehlé okolí. Už není bílá, ale pro všechny obyvatele Soluně si uchovala svůj původní název i význam.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Bílá věž v Soluni

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Bílá věž v Soluni je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Bílá věž v Soluni či Last minute nabídek do Řecka.