Je všeobecně známo, že některé řecké ostrovy jsou rájem teenagerů, kteří tráví svou dovolenou tancem a pitím v hlučných barech. Na ostrově Tilos žádnou čtvrť hlučných diskoték však nenajdete.

Megalo Chorio

Hlavní město ostrova Megalo Chorio se chlubí nádhernou polohou na úpatí hory St. Stefanos a vypíná se strmě nahoru až k pozůstatkům hradu a kostela taxiarchy archanděla Michaela. Z vrcholku je nádherný výhled na sousední ostrova Nysiros a na vesničku ležící na skalách nad sopečným kráterem Stefanos.

Městečko Megalo Chorio je ale jen ospalým městem uprostřed ostrova. Mikro Chorio je zase opuštěnou vesnicí duchů.

Megalo Chorio

Megalo Chorio

Livadia

Již v přístavu však můžete spatřit letáčky, vyzývající k návštěvě baru v Mikro Choriu. Na tom by nebylo nic divného, kdyby vesnička Mikro Chorio nebyla po 2. světové válce opuštěna a v šedesátých letech 20. století již zcela pustá. Obyvatelé se většinou přestěhovali do přístavu Livadia, nebo odcházeli do zahraničí, především do USA a Austrálie. Mezi rozpadlými domy vesničky se ale tyčí nabílený a udržovaný kostel. Kousek od kostela stojí bar s terasou. Klid je zde ovšem jen přes den. V noci se sem sjedou milovníci hlasité hudby, tance a pití a užívají si zvláštní atmosféru opuštěné vesnice. Nasvícený bar v opuštěné vesnici má jistě svou zvláštní atmosféru.

Livadia

Livadia

Centrem turistiky na ostrově je vesnice Livadia, ležící v zátoce se stejnojmenným názvem. Přes významný rozmach a vzrůstající počet ubytovacích kapacit, zůstává klidným místem. Najdete tu dlouhou pláž lemovanou stromy, průzračně modrou mořskou vodu, taverny podél pláže a několik obchůdků.

Jeskyně Charkadio

Dva kilometry od hlavního města ostrova Megalo Chorio se nalézá jeskyně Charkadio.

Vstup do jeskyně je v nadmořské výšce 120 metrů. Jeskyni tvoří síň vysoká 4,5 metru. Její rozloha dosahuje 180 metrů. Zde našel v roce 1971 profesor athénské univerzity Simeonidis, jenž se zabýval geologií a paleontologií, množství kosterních pozůstatků trpasličích slonů vysokých 120 až 150 centimetrů. V jeskyni byly objeveny rovněž kostry želv, jelenů i dalších zvířat. Výzkum jeskyně pokračuje, dosud bylo nalezeno kolem deset tisíc kousků koster.

Jeskyně Charkadio

Jeskyně Charkadio

Slonům bylo věnováno malinké muzeum v hlavním městě Megalo Chorio.

Obrázek slona spatříte i na vývěsních štítech obchodů, na reklamních letácích lákajících turisty. Tilos je prostě sloní ostrov.

Kromě trpasličích slonů je nejslavnější obyvatelkou ostrova básnířka Erinna, která byla přítelkyní slavnější Sapfo. Své jediné dílo Distaff napsala směsí selsko a dorské řečtiny v nerýmovaných verších – hexametrech, typické formě pro antickou poezii. Její dílo bylo téměř neznámé až do roku 1928, kdy byl objeven papyrus a na něm části desítek hexametrů, v nichž Erinna oplakává smrt svého milého krátce před svatbou.

 • Hodnocení uživatelů

 • Hodnocení: 0 hvězdy
  0 / 5 (0 )
 • 0%
 • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%

 • Pláž
  User: %
 • Cenová úroveň
  User: %
 • Nákupní možnosti
  User: %
 • Zajímavosti v okolí
  User: %
 • Noční život
  User: %
 • Vhodnost pro děti
  User: %


Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Zajímavosti ostrova Tilos

Klikněte pro zobrazení nabídky Zajímavosti ostrova Tilos: zájezdy nebo Zajímavosti ostrova Tilos: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Zajímavosti ostrova Tilos!