Letovisko Limenaria leží na jižním pobřeží ostrova, přibližně 40 kilometrů od hlavního města Limenas (Thassos). Je druhým největším letoviskem ostrova Thassos.

Město má bohatou historii. Bylo založeno obyvateli vesničky Kastro, ale rozvoj přinesli až osadníci z Malé Asie a Thrákie, kteří se zde usadili na počátku 20. století, aby zde těžili železnou rudu. Nad městem se tyčí zámek Palataki, jenž letovisku dodává na zajímavosti. Městečko se rozprostírá mezi kopci, nad stráněmi spatříte pozůstatky původního středověkého osídlení. Místní taverny, kavárny a restaurace mají v nabídce dary moře i mezinárodní a kontinentální kuchyni. Místní obchůdky zajišťují základní potřeby, nakoupíte tu potraviny, nápoje, suvenýry i umělecké dárkové předměty.

Limenaria

Limenaria

Přes den je v letovisku celkem klid, ale po setmění se některé podniky promění v taneční kluby, které nabízejí zábavu až do časných ranních hodin.

Letovisko je známé svými krásnými plážemi. Nejznámější z nich je Metalia, nad níž stojí již zmíněný zámek. Oblíbenou pláží je také nedaleká Trypiti. Na plážích jsou k pronajmutí lehátka a slunečníky a můžete si zde vyzkoušet i některé z vodních sportů, zejména windsurfing a jízdu na vodních lyžích. V moři panuje bohatý podmořský život, který vyzývá milovníky potápění a šnorchlování.

Pláž Trypiti

Pláž Trypiti

Kromě hlavních pláží Trypiti a Metalia najdete na členitém pobřeží další zátoky a zákoutí, jež poskytují soukromí. Většina pláží je pokryta pískem, kamínky nebo oblázky. Na těch větších jsou k dispozici lehátka a slunečníky, sprchy, občerstvení a další zařízení poskytující komfort.

V Limenarii se nachází rybářský přístav a přístaviště výletních lodí.

Chcete-li poznat historii místa, vyjděte na vrchol jednoho z kopců, kde objevíte starou budovu těžařské společnosti, která zde těžila železnou rudu. Rudné doly jsou přístupné veřejnosti.

Metalia beach u Limenarie

Metalia beach u Limenarie

O historii ostrova se dozvíte více ve folklorním muzeu.

Pěší výlety můžete pořádat do okolních lesů a kopců.

K pronajmu lákají automobily nebo motocykly, jež vám umožní navštívit třeba hlavní město.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Limenaria

Zaujal vás náš článek o destinaci Limenaria v Řecku? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Limenaria nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Řecku je skvělá volba!