Ostrov Sifnos je poměrně hornatý, takže zde můžete provozovat horskou turistiku. Jeho čtyři nejvyšší vrcholy vybízí k výstupu. Na vrcholu každého z nich najdete klášter, kostel nebo dokonce archeologickou lokalitu.

Výstup na vrcholky u Kamares

Když vplouváte trajektem do zátoky v Kamares, musíte si všimnout dvou vysokých útesů. Na levém a nižším vrcholku stojí ve výšce 463 metry klášter Profitis Illias Troullakiou, na pravém ve výšce 490 metrů klášter Aghios Simeon.

Výšlap na kopce u Kamares

Výšlap na kopce u Kamares

Z Kamares byste se na vrcholky dostávali jen obtížně. Lepší možností je vyrazit autobusem z Artemonas do Cheronisos a vystoupit asi v polovině cesty v obci Troullaki. Výstup odtud je mnohem příjemnější. Ze všeho nejdřív se vám na cestě ke klášteru Profitis Illias naskytnou strmé kamenité serpentiny.

Cesta je poměrně náročná, ale odměnou vám bude možnost prohlédnutí kláštera, ale hlavně nádherný panoramatický výhled do okolí. Dolů se můžete vrátit stejnou cestou nebo se můžete zkratkou, která je zakreslena na mapě. Dostanete se na asfaltovou silnici a po ní až ke klášteru Agios Simeon.

Zpět do Kamares se dostanete po asfaltové cestě.

Kamares

Kamares

Výstup na Agios Andreas

Dalším vrcholem, který vybízí ke zdolání je Agios Andreas, na němž stojí ve výšce 427 metrů nejen stejnojmenný kostel, ale i rozsáhlé archeologické naleziště z doby bronzové. Na vrchol vede kameny vydlážděná cesta,která začíná asi 2 kilometry od Katavati po silnici směrem na Vathi. Cesta nahoru je poněkud namáhavá. Kromě kostelu a archeologického naleziště se vám otevírá nádherný panoramatický výhled na Apolloni a okolní vesnice, na Kastro a v případě dobré viditelnosti i na ostrovy Syros, Paros, Ios, Folegandros a Sikinos.

Kostel Agios Andreas

Kostel Agios Andreas

I sem se dá dostat z druhé strany autem nebo na motorce. Stačí pokračovat po silnici na Vathi a po zhruba kilometru od počátku pěší cesty na vrchol odbočit vpravo.

Výstup na Profitis Illias

Nejvyšší vrchol ostrova je Profitis Illias vysoký 682 metry. Nahoru vás dovede kamenitá a sporadicky i šipkami značená stezka, která začíná kousek od kláštera Firoghia jižně od Katavati směrem na Kamares. Na vrcholu stojí klášter Profitis Illias Psilos.

Výstup na Profitis Illias

Výstup na Profitis Illias

Turistických stezek je na ostrově mnoho, ale většinou jsou neznačené. Jen sporadicky natrefíte na značení ve formě červenou nebo modrou barvou namalovaných koleček a puntíků na kamenech.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Řecku

Ještě jste nebyli na dovolené v Řecku a nebo se do Řecka chcete vrátit? Neváhejte a projděte si aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Řecko nabízí. Nebudete litovat!