Kastro stojí asi 3,5 kilometru od Apollonie na vrcholu strmé skály. Je odtud nádherný výhled na moře. Do roku 1836 bylo Kastro hlavním sídlem ostrova. Existence osídlení již od pravěku je dokumentována archeologickými nálezy.

Kastro

Kastro

Kastro je postaveno na troskách starobylého hlavního města ostrova a dodnes si zachovává rysy benátské pevnosti. Bylo postaveno čistě k obranným účelům.

Jeho vnější obrannou zeď tvoří stěna středověkých domů s několika bránami, které byly střeženy. Největší a nejbohatší domy byly v centru ve vnitřním kruhu. Mnoho domů je zdobeno původními benátskými erbovními znaky a fragmenty starověkých sloupů.

Ulička města Kastro

Ulička města Kastro

Nedaleko od pevnosti stojí kaplička Epta Martyres, ke které dojdete po mnoha a mnoha schodech.

Pod skálou s pevností je malý přístav Seralia. Kdysi zde panovala čilá obchodní činnost, dnes je přístav téměř neobydlený. Zdejší malá zátoka je využívána ke rekreaci, je tu malá písečná pláž s možností plvání a opalování. Občerstvit se můžete v jedné ze dvou ouzerií, které nabízí mořské plody ,ale i jiné lahůdky.

Kaplička Epta Martyres

Kaplička Epta Martyres

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Kastro

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Řecka a zajímá-li vás přímo destinace Kastro, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Řecka a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Řecku je bezva!