Letovisko Afandou leží na severojižním pobřeží ostrova, asi 20 kilometrů od hlavního města Rhodos a 5 kilometrů od letoviska Faliraki.

Doprava sem je velmi jednoduchá. Za výjezdem z letiště odbočíte doprava na severovýchod. Asi po 10 kilometrech přijedete na křižovatku, kde se tato cesta napojuje na okruh okolo ostrova. Zde se vydáte doprava směrem na Lindos a po pěti kilometrech přijedete do Falikari. Po dalších pěti kilometrech dorazíte do cíle v Afandou.

Afandou

Afandou

Afandou je zvláštní letovisko. Je to větší vesnice, vzdálená asi 1,5 kilometru od pláže. Mezi vesnicí a pláží vede velmi frekventovaná hlavní silnice spojující sever a jih ostrova. Ve vesnici se nalézá dostatek taveren, obchůdků a barů.

Z hotelu na pláž je to poměrně daleko.

Traganou beach u Afandou

Traganou beach u Afandou

Pláž je dlouhá zhruba pět kilometrů a je pokryta pískem s oblázky. Zajíždí sem turistický vláček.

Nedaleko letoviska se rozkládá několik dalších hezkých pláží. Pláž letoviska je prakticky spojena s Traganou. V blízkosti jsou pláže Ladikou a Antony Quinn, vzdáleny asi 5 kilometrů směrem na sever.

Erimokastro (Traonou) Caves

Erimokastro (Traonou) Caves

Kousek od Afandou severovýchodním směrem můžete navštívit překrásné jeskyně Erimokastro (Traonou) Caves.

Letovisko Afandou je vhodné pro návštěvníky, kteří vyhledávají odpočinek, klid a pohodu. Jezdí sem rovněž turisté, kteří chtějí cestovat po ostrově a toto středisko využívají jako výchozí bod.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Afandou

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Afandou? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Afandou nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Řecka, nebudete litovat!