Zkamenělý les je jedinečný přírodní úkaz na západní části ostrova. Vznikl vlivem vulkanické činnosti před 20 miliony let. V té době stál v těchto místech rozlehlý hustý les, jenž byl pokryt vulkanickým spadem a popelem ze sopečné činnosti. Můžete tu obdivovat zkamenělé stromy, kořeny, ovoce, listy, semena a u některých stromů i kořenový systém. Tato přírodní památka má ohromný geologický, ekologický i paleontologický význam.Sigri, v Muzeu přírodní historie, jsou zahrnuty i dnešní ekosystémy zkamenělého lesa a historie tehdejšího vývoje Egejského moře.

Detail zkamenělého stromu na ostrově Lesbos

Detail zkamenělého stromu na ostrově Lesbos

V roce 2004 byl Zkamenělý les zapsán na seznam evropských geoparků UNESCO.

Rozloha parku Zkamenělého lesa dosahuje 28,6 hektarů. Najdete ho asi 5 kilometrů od silnice z Antissy do Sigri. Cesta je dobře značena směrovkami „Petrified Forest“. Zkamenělé stromy z dávné minulosti podávají představu o někdejším ekosystému. Kmeny jsou nádherně zbarveny působením různých minerálů. Naleznete tu zkamenělé palmy, skořicovník, rododendron, citrus, buk, dub, ořešák, olši, habr, tis, cypřiš i sekvoje.

Zkamenělý les

Zkamenělý les

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Zkamenělý les

Zaujal vás náš článek o destinaci Zkamenělý les v Řecku? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Zkamenělý les nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Řecku je skvělá volba!