Město Antissa leží asi 76 kilometrů severozápadně od hlavního města Mytilini. Antissa je malé vnitrozemské městečko. Původně se jmenovalo Telonia, ale pro svou podobnost s antickými městy bylo přejmenováno na Antissu. Město patří k jedněm z nejdříve osídlených aiolských kolonií. V 7. století před naším letopočtem se zde narodil básník Terpadros.

Antissa

Antissa

Původní antické město leželo na pobřeží severně od současné Antissy. Dnes zde můžeme vidět ruiny domů, hradeb a přístavu, odkrytých při archeologických vykopávkách. V byzantských dobách tu byla postavena pevnost Ovriokatro.

K městu se vztahuje legenda o hlavě a lyře Orfeově. Podle pověsti byly Orfeovy stopy zaneseny mořskými vlnami až k tomuto místu.

Dnešní Antissa si uchovává místní tradice a zvyky. Slaví se zde svátky, pořádají slavnosti a festivaly. Obyvatelé se snaží pokračovat v původních řemeslech – například v ručním tkaní. V kulturním centru si založili kolekci lidového umění a rozšiřují ji o nalezené předměty.

Náměstí městečka Antissa

Náměstí městečka Antissa

V centru Antissy se rozkládá náměstíčko s tradičními kavárnami a tavernami.

V blízkosti města najdete také nádherné pláže ke koupání – Gavatha, Kampos a Lapsarna. Pláže jsou většinou divoké a nepříliš upravované, ale zaujmou každého milovníka klidu a krás volné přírody.

Pláž u letoviska Gavatha

Pláž u letoviska Gavatha

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Antissa

Láká vás Antissa? Hledáte-li zájezdy do destinace Antissa, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Antissa, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.