Město Plomari leží asi 42 kilometry od Mytilini. Je to nejrozlehlejší město ostrova. Rozprostírá se na kopci se třemi vrcholy a majestátně shlíží na moře. Bylo vybudováno v roce 1842 poté, co se již místní obyvatelé nemuseli obávat pirátských nájezdů a mohli se přemístit z vnitrozemní vesničky Megalohori, jež je od dnešního Plomari vzdálená asi 11 kilometrů.

Městečko Plomari

Městečko Plomari

Původní jméno letoviska bylo Potamos. Tehdy fungovalo jako přístav městečka Megalohori. Megalohori však postupně ztrácelo svůj význam, a město se tak stalo centrem oblasti. I dnes je tu důležitý obchodní a turistický přístav.

Ve městě se nalézají pozoruhodná panská sídla, silnice jsou dlážděné šedým kamenem. Narazíte tu na příjemná náměstí a tiché parky.

Přístav v Plomari

Přístav v letovisku

Důležitou událostí pro Plomari bylo vyloučení řecké populace z turecké pevniny v roce 1922.

Podstatnou součást města tvoří kostely, které jsou vesměs zasvěceny místnímu patronovi svatému Mikuláši.

Typické pro město jsou platanové stromy v blízkosti panských sídel, ale i ve městě u taveren. Poskytují příjemný stín.

Turisté zde najdou i muzeum lidového umění a Církevní muzeum, kde jsou vystavena roucha duchovních, církevní relikvie, mince a různé předměty z místních domácností.

Za návštěvu stojí také Barbayannis Ouzo museum.

Plomari

Plomari

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Plomari

Dovolená v destinaci Plomari? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Řecka a vyberte si ze všech dostupných možností!