Hersonissos (Chersonissos) je jednoznačně největším turistickým letoviskem na Krétě, kam každoročně míří zástupy turistů z celého světa. Je také jedním z nejstarších letoviskem Kréty a rozhodně patří i mezi ty nejoblíbenější. Najdete v něm řadu krásných pláží, z nichž některé jsou písčité, některé oblázkové, takže si vybere opravdu každý. Výhodou takto zavedených a navštěvovaných letovisek je, že zde najdete přehršel služeb a širokou nabídku aktivit a Hersonissos není výjimkou. Nebudet-li tedy chtít, nudit se zde rozhodně nebudete 🙂

Hersonissos

Hersonissos

Hersonissos nabízí dokonce zábavní park StarBeach Waterpark, který najdete na východní strasně města a kde si budete moci vyzkoušet celou řadu vodních aktivit včetně bungee jumpingu apod. Nedaleko města je také další vodní park s názvem Water City, který je ještě větší.

Aquapark Water City

Aquapark Water City

Letovisko je dnes v podstatě již součástí velké municipality, která vznikla sloučením několika se rozrůstajících sousedních vesnic a měst, mezi které patří Malia a Stalida-Stalis. Celá tato oblast láká velké množství turistů, takže je zde opravdu živo a na plážích někdy hlava na hlavě, tak s tím počítejte.

Chcete-li se na dovolené bavit, je tato oblast rozhodně nejlepší volbou. Hledáte-li ale dovolenou v klidu a soukromí, porozhlédněte se jinde tady byste moc velký klid nenašli.

Ulice Chersonissos

Ulice Chersonissos

Hersonissos je tedy živé městečko s pěknou promenádou, velkým množstvím restaurací a kavárniček, pizzerií, diskoték a nočních klubů, které bývají otevřeny do ranních hodin. Možnosti noční zábavy potěší zejména mladší ročníky.

Samozřejmostí je přehršel obchodů a obchůdků s nepřeberným množstvím různých produktů a suvenýrů.

Výhodou letoviska jsou pláže, které jsou široké a mají obvykle pomalé svažování do moře, takže jsou vhodné i pro menší děti. Díky tomu je toto letovisko vyhledávané i rodiny s dětmi či staršími lidmi, kteří nepreferují kamenité pláže či pláže s horším přístupem.

Pláž u Chersonissos

Pláž u Chersonissos

Výhodou je také blízkost hlavního města Heráklion či města Knóssos s minojskými paláci a tedy možnost udělat si sem výlety za kulturou. A s tím spojená výhoda je i to, že je Hersonissos v blízkosti letiště, takže od dosednutí na runway jste od koupání se v moři vzdálení jen pár minut cesty.

Ve vstupním areálu hotelu Eri Beach si můžete prohlédnout zvláštnost Hersonissu, zachovalou mozaikovou podlahu z 5. století.

Na náměstí městečka leží zbytky římské kašny ze 3. století i s mozaikou. Navštívit tady můžete také muzeum v přírodě – skanzen tradiční lidové architektury Lychnostatis.

Náhorní plošina Lassithi

Náhorní plošina Lasithi

Z městského přístavu pak odplouvají lodě do okolních přístavních městeček a tak zde můžete podniknout řadu poznávacích cest do okolí či různých fakultativních plaveb. Fakultativní výlety jsou pořádány také do hlavního města Heraklion, do archeologických lokalit s pozůstatky chrámu Knóssos nebo pro ty aktivnější z vás i do známého pohoří Selena Oros, kde budete mít spoustu možností na krátké i dlouhé procházky. Pohoří Selena Oros je od Hersonissos vzdálené cirka 5 kilometrů, pohoří Dikti s náhorní plošinou Lasithi pak asi jen 10 kilometrů.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Hersonissos (Chersonissos)

Láká vás Hersonissos (Chersonissos)? Hledáte-li zájezdy do destinace Hersonissos (Chersonissos), které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Hersonissos (Chersonissos), klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.