Letovisko Almyrida leží u zálivu Souda, asi 20 kilometrů východně od města Chania. Najdete zde výborné možnosti pro koupání. Pláž je písčitá s mírným přechodem do moře.

Turistické středisko Almyrida nabízí vše, co každý turista potřebuje. Jsou tu taverny, bary a markety se základním zbožím.

Almyrida

Almyrida

Pokud si chcete užít rušnější zábavu nebo provést větší nákup, můžete si zajet do asi 4 kilometry vzdáleného střediska Kalyves nebo do města Chania.

V blízkosti střediska se rozprostírá několik řeckých vesniček, jež si uchovaly svou tradiční atmosféru.

Pro milovníky historie bude zajímavá návštěva archeologických nalezišť poblíž vesničky Almyrida. Byly zde nalezeny pozůstatky hrobek z 5. století, které patřily ke královskému paláci a také zbytky osídlení dávných Féničanů. Ti tuto oblast pojmenovali Finika.

Pláž v letovisku Almyrida

Pláž v letovisku Almyrida

Navštívit můžete také vesničku Plaka, odkud se nabízí krásný výhled na moře i na pohoří Lefka Ori.

Pronajmete-li si vozidlo nebo skútr, můžete zavítat i do vzdálenějších oblastí. Na jihu se rozkládají překrásné pláže Plakias, o něco dále Matala a Komos.

Chcete-li uskutečnit pěší výlet, můžete se vydat do soutěsky Samaria.

Soutězka Samaria

Soutězka Samaria

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Almyrida

Almyrida je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Almyrida či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Řecka, stačí kliknout sem a vybrat si :-)