Letovisko Mastichari leží na severozápadním pobřeží, asi 20 kilometrů od hlavního města ostrova Kos. Najdete tu klid a romantickou atmosféru přístavního městečka s dlouhou rybářskou tradicí.

Ubytovat se zde můžete buď v hotelech, nebo v levnějších soukromých pokojích. Místní restaurace nabízí tradiční pokrmy z ryb, mořských plodů a kuřecího či jehněčího masa. Nechybí samozřejmě ani víno a tradiční ouzo.

Mastichari z výšky

Mastichari z výšky

K nákupům slouží několik obchůdků se suvenýry, supermarkety s potravinami a základními potřebami. Na větší nákupy se musíte vydat  do hlavního města. Jezdí tam pravidelná autobusová linka.

Noční život se soustřeďuje do taveren, kde můžete posedět nad dobrým jídlem a pitím. Příjemnou bude jistě i procházka do přístavu a jeho okolí. Některé hotely připravují živější program. Když budete mít štěstí, trefíte se svou návštěvou do oslav spojených s každoročním festivalem vína spojeného s ochutnávkami, hudbou a tancem.

Mastichari

Mastichari

Pláž letoviska Mastichari je pokryta jemným bílým pískem a velmi pozvolna se svažuje do moře. Pro malé děti a nezkušené plavce tu čeká bezpečné koupání. Voda je průzračně čistá. Občas se zde mohou vytvářet větší vlny. Ty potěší surfaře a jachtaře.

Pláž v Mastichari

Pláž v Mastichari

Okolní krajina je nížinatá a je tedy vhodná pro nenáročnou pěší turistiku a cyklistiku. Vyrazit můžete do okolních vesniček, turistickým ruchem téměř nepoznamenaných.

Pravidelnou denní lodní přepravou se dostanete na nedaleké ostrovy.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Mastichari

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Mastichari a nebo další spoustu zájezdů do Řecka. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Mastichari a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!