Hrad rytířů  Řádu svatého Jana stojí v přístavu hlavního města Kos.

Byl vystavěn zřejmě ve 14. století z materiálu nalezeného na ostrově, převážně z kamenů původního antického města. To dokazují dochované sloupy se znaky architektury typickými pro antiku. Dnes už je z hradu možné spatřit pouze jeho části.

Hrad rytířů Řádu sv. Jana (Neratzia)

Hrad rytířů Řádu sv. Jana (Neratzia)

Turisty dnes ohromuje stavitelská vyspělost tehdejších konstruktérů, která se projevila při stavbě stále ještě dochovaného mostu, jenž spojoval dvě oddělené části ostrova.

Značná část hradu je již zničena, avšak z jeho zachovaných částí, stále ještě stojících obvodových zdí, schodišť a sloupů, si můžete vytvořit obrázek o jeho celkovém vzhledu.

V areálu hradu se nachází muzeum, kde jsou ke shlédnutí sochy, desky s nápisy i další předměty.

Neratzia

Neratzia

Hrad je veřejnosti přístupný denně kromě pondělí a státních svátků.

Vstup je zpoplatněn, můžete však uplatnit různé slevy. Mimo sezonu bývá v určitých dnech vstup volný.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Hrad rytířů Řádu sv. Jana (Neratzia)

Dovolená Hrad rytířů Řádu sv. Jana (Neratzia) je dobrou volbou pro každého, koho láká Řecko. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Hrad rytířů Řádu sv. Jana (Neratzia) a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!