Archeologické naleziště Asklepieion (Asklepion)  se nachází asi 4 kilometry západně od hlavního města Kos. Je to jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť ostrova Kos a celého dodekanéského souostroví. V minulosti Askleption sloužila jako nemocnice. Je zasvěcena bohu Asklepiovi, patronu zdraví a léčitelství. Prý tu dokonce pracoval i samotný Hippokrates. Centrem archeologického okrsku se stal chrám ze 2. století před naším letopočtem, zasvěcený právě Asklepiovi. Ten obklopují další menší chrámy a oltáře.

Asklepieion (Asklepion)

Asklepieion (Asklepion)

Uvidíte zde nádherně zdobené antické sloupy, kamenné základy budov, obvodové zdi, podlahové mozaiky i spoustu fragmentů architektonických součástí tehdejších staveb. Nalézá se tu rovněž pravá fontánka s pramenitou vodou, což je na ostrově Kos neobvyklý jev. V nejnižší části okrsku si můžete prohlédnout pozůstatky propylají, hlavní vstupní brány římských lázní a také ubytovny pro poutníky.

Asklepion byl ve své době vyhlášeným lékařským střediskem, v němž se léčilo podle nejmodernějších metod zavedených Hippokratem. Lidé sem za uzdravením cestovali z celého Řecka, jezdili sem i zkušení lékaři za novými informacemi a novými způsoby léčby.

Asklepieion

Asklepieion

Výzkum této vzácné památky byl zahájen před více než sto lety a odhalil vzácné exempláře, jež dokazují rozvinutou kulturu a vysokou úroveň společnosti v antické době.

Pro návštěvníky je zajištěno spojení s městem Kos autobusy nebo výletními vláčky. Dá se sem dojít samozřejmě i pěšky. Vzdálenost není velká a cesta je dobře značená. Archeologický okrsek se rozprostírá na menším kopci a je odtud nádherný výhled na hlavní město a na nedaleké turecké pobřeží.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Asklepieion (Asklepion)

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Asklepieion (Asklepion) je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Asklepieion (Asklepion) či Last minute nabídek do Řecka.