Letovisko Agios Fokas leží na východním pobřeží ostrova Kos, asi 10 kilometrů do hlavního města Kos. Je to vyhledávané a čilé letovisko. Dohlédnete odsud až k tureckým břehům.

Letovisko Agios Fokas

Letovisko Agios Fokas

Díky dřívější sopečné aktivitě zde vyvěrají podzemní prameny, které vtékají do mořského přírodního bazénku mezi skalami. Teplota vody dosahuje až 50°. Prameny jsou slané, bez zápachu a zcela čiré. Relativně Nedaleko narazíte také na známé termální prameny Empros Thermes.

U Agios Fokas

U Agios Fokas

Na místní malé pláži můžete v klidu odpočívat. Pláž je pokryta pískem a oblázky, sice neoplývá přílišným komfortem, avšak voda je tu vždy  průzračná s nádechem modré barvy.

Na mořském dně se mohou objevit ostré kamínky, proto doporučujeme obuv do vody.

Pláž v Agios Fokas

Pláž v Agios Fokas

V okolí této pláže se vyskytují další menší zátoky s plážemi.

Do hlavního města se dá dostat delší procházkou při pobřeží. Cestou narazíte na několik dalších pláží s tavernami a možnostmi drobných nákupů. Projdete okolo hotelů rozesetých po břehu. Vedle nich je v celé oblasti k dispozici ubytování v soukromí. Až dorazíte do hlavního města, otevřou se vám široké možností  stravování, nákupů a zábavy.

Agios Fokas

Agios Fokas

Do hlavního města Kos se samozřejmě dostanete také místním autobusem.

K dopravě po okolí si můžete pronajmout dopravní prostředek. To se vám určitě vyplatí, protože Kos je především ostrovem památek.

Empros Thermes

Empros Thermes

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Agios Fokas

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Řecka a zajímá-li vás přímo destinace Agios Fokas, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Řecka a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Řecku je bezva!