Středisko Liapades leží na západním pobřeží Korfu v severní části údolí Ropa, ve stejnojmenné zátoce Liapades. Od hlavního města Kérkyry je letovisko vzdáleno asi 20 kilometrů. Dostanete se sem buď pronajatým vozidlem, nebo místní autobusovou dopravou. Tato část Korfu je zemědělským centrem celého ostrova. Narazíte zde na farmy, vinice a pole a alespoň z dálky poznáte každodenní život místních obyvatel.

Liapades

Liapades

Ve vesnici Liapades se nachází několik taveren, náměstí  a kostel ze 17. století.

Místní pláž patří k nejkrásnějším na Korfu. Není sice největší, ale v jejím okolí objevíte mnoho dalších malých pláží a zátok, které jsou dostupné pouze z moře. Proto je vhodné pronajmout si malou loďku nebo šlapadlo a pokusit se najít to nejlepší místo pro vás.

Pláž v Liapades je pokryta převážně oblázky. K dispozici jsou lehátka a slunečníky, voda je křišťálově čistá a tak se přímo nabízí potápění a šnorchlování. Můžete si zde vypůjčit i motorový člun a vyrazit na průzkum okolí. Z moře uvidíte členité pobřeží, lemované skalami a přírodními jeskyněmi.

Na pláži v Liapades

Na pláži v Liapades

Jedna z vedlejších pláží – Liapades Rovinny beach – je pokryta drobnými oblázky, má pozvolný přechod do moře a je tedy využívána hlavně rodinami s dětmi. V odpoledních hodinách tu útes vytváří příjemný stín. Na pláži nejsou k dispozici lehátka ani slunečníky.

Na další krásnou pláž – Paradise beach – se dostanete lodním taxi.

Necelé 3 kilometry od Liapades najdete místo zvané Paleokastritsa. Je to jedno ze tří míst, které opěvuje legenda o Odysseovi a jeho zkamenělé lodi. Loď nechal podle legendy Poseidon proměnit v kámen v místě, kde jsou dva přístavy dostupné po hrázi. Předpokládá se také, že v Paleokastritse stával v dávných dobách bájný palác krále Alkiona.

Pláž v Liapades

Pláž v Liapades

Cdlá oblast nabízí množství cest a cestiček pro pěší turistiku.

V okolí Liapades spatříte mnoho tradičních vesniček, které nejsou poznamenány turistickým ruchem.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Liapades

Klikněte pro zobrazení nabídky Liapades: zájezdy nebo Liapades: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Liapades!