Letovisko Emporios leží v jižní části ostrova Chios. Je vzdálené jen 4 kilometry od vesničky Pyrgi, známé svými mastixovými stromy.

Emporios je klidné letovisko s pohodovou atmosférou. Nenajdete tu velké hotelové komplexy a nesetkáte se zde s davy turistů. Je ideální destinací pro rodiny s dětmi nebo seniory, jež touží po klidné dovolené.

Ubytování poskytují malé penziony nebo rodinné hotely.

Emporios

Emporios

V letovisku se nalézá několik obchůdků, restaurací, taveren, ba dokonce i plážový bar. K dispozici se nabízí vše, co můžete ke své dovolené potřebovat. Nenajdete tu ale místa s bujarou večerní zábavou. Ve zdejších tavernách se někdy konají tradiční řecké večery s hudbou a tancem.

Největší atrakcí letoviska je černá lávová pláž Mavra Volia, pozvolně se svažující do moře. Nabízí vodní sporty, windsurfing, kiting, jízdu na vodních lyžích nebo vodních skútrech.

Pláž Mavra Volia

Pláž Mavra Volia

Lávové oblázky na pláži pochází ze sopky Psanoras tyčící se nad zálivem Emporios. Mnoho zdejších kostelů je vyzdobeno mozaikou z těchto kamenů.

Pokud vám přece jen trochu chybí noční život, vydejte se do letoviska Pyrgi, jež je vzdálené asi 6 kilometrů. Pěšky se můžete vydat do 3 kilometry vzdálené obce Komi. Máte-li k dispozici auto, vyjeďte si na prohlídku 30 kilometrů vzdáleného hlavního města ostrova Chios (Chora).

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Emporios

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Emporios je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Emporios či Last minute nabídek do Řecka.