V hlavním městě ostrova – Chiosu – nazývaném také Chora, si návštěvníci mohou prohlédnout archeologické muzeum a byzantskou pevnost. Na Chiosu se tradičně zpracovává mastix –  přírodní pryskyřice se zvláštní typickou vůní. Přidává se nejen do likérů, žvýkaček a místních cukrovinek, ale i do řady kosmetických výrobků, zejména krémů, šampónů a zubních past.

Chios Chora

Chios Chora

Hlavní město ostrova Chios nosí stejné jméno. Někdy bývá nazýváno také Chora nebo Hora (podobně jako další hlavní města jiných řeckých ostrovů). Žije zde téměř polovina obyvatel ostrova. Chios je i hlavním přístavem, obchodním centrem, centrem administrativy, kultury, zábavy a vzdělávání. Sídlí tu univerzita ekonomie.

O existenci tohoto významného osídlení se dochovaly důkazy sahající do období před mnoha tisíci lety před naším letopočtem. Historie se odráží v mnohých památkách rozmístěných po celém ostrově. Podle legendy je Chios rodištěm dvou slavných osobností – básníka Homéra a mořeplavce o objevitele Ameriky Kryštofa Kolumba.

Mlýny na ostrově Chios

Mlýny na ostrově Chios

Město zabírá podstatnou část východního pobřeží. Jeho největší dominantou je ve středu města stojící stará mešita Mecidige, v níž se nalézá byzantské muzeum.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Chios (Chora)

Klikněte pro zobrazení nabídky Chios (Chora): zájezdy nebo Chios (Chora): Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Chios (Chora)!