Z poloostrova Chalkidiki, který leží jihovýchodně od Soluně a který byl osídlen ve starověku osadníky z Chalkidy na ostrově Euboji, vybíhají směrem k jihu tři hornaté výběžky, často označovány jako prsty poloostrova Chalkidiki – Kassandra, Sithonia a Athos. Na Kassandře a Sithonii se rozprostírá množství kempů a letovisek. Na nejvýchodnějším výběžku Athos se rozkládá mnišský stát Agion Oros, jež je přístupný pouze dospělým mužům.

Poloostrov Chalkidiki vypadá jako trojzubec v Egejském moři. Pro návštěvníky je zajímavý průzračně čistým mořem, krásnými plážemi, nedotčenou přírodou, starořeckými chrámy, kláštery i archeologickými skvosty. Turistický ruch se soustřeďuje pouze na výběžky Sithonia a Kassandra. Pobyt na výběžku Kassandra  ocení především milovníci nočního života a zábavy na rušných letoviscích. Na výběžku Sithonia leží turisticky oblíbené městečko Sarti. Na své si zde přijdou milovníci vodních sportů,  potápění, vodních lyží, vodních skútrů, windsurfingu či jízdy na kajaku. Zdejší pláž Kalamitsi patří k nejkrásnějším v Řecku. Pro všechny věkové kategorie slouží letovisko Toroni. Kromě romantických procházek po promenádách můžete využít nabídku jízdy na kole nebo kolečkových bruslích.

Proč jet na Chalkidiki

Poloostrov Chalkidiki patří mezi nejoblíbenější řecké oblasti. Turisty sem lákají borovicové háje, písečné pláže a průzračná voda. Vybírat tu můžete mezi pulzujícími letovisky nebo klidnějšími místy s opuštěnými plážemi. Poloostrovu se kvůli jeho tvaru přezdívá Poseidonův trojzubec. Navštívit však můžete pouze Kassandru a Sithonii. Na Athosu má více než tisíc let sídlo tajemná a nepřístupná mnišská republika Agion Oros. Proč jet právě na poloostrov Chalkidiki? Kvůli krásné přírodě s hlubokými lesy, které se často svažují až k pobřeží. Chalkidiki se pyšní průzračně čistým mořem a nádhernými plážemi, jejichž délka dosahuje celkem 850 kilometrů. Jedná se o hlavní rekreační oblast severního Řecka s nádherným písčitými plážemi.

Jak se dostat na Chalkidiki

Nejrychlejší způsob, jak se  dostat na Chalkidiki, je letecká přeprava do Soluně (Thessaloniki). Z letiště jezdí na autobusové nádraží autobusy městské hromadné dopravy. Odtud zajišťují dálkové autobusy dopravu na jednotlivá rekreační střediska poloostrova Chalkidiki.