Náměstí Syndagma (Syntagma) v překladu znamená náměstí Smlouvy. Společenské středisko vyšších vrstev athénské společnosti a bohatých turistů. Je to významné centrum veřejné městské dopravy s velkým parkem uprostřed a řadou výstavných budov, prvotřídních hotelů, terminálů leteckých společností.

Náměstí Syndagma

Náměstí Syndagma

Zvláštní pozornost si zaslouží:

Parlament

Stojí na vyvýšené východní straně. Před ním stráž v historických krojích řeckých ozbrojených povstalců z 19. století (evzones). Zážitkem je jejich sledování zejména při střídání stráží.

Budova parlamentu

Budova parlamentu

Tachydromio

Pošta v dolní, západní části náměstí.

Mitropolis

Metropolitní athénský chrám na ulici Mitropoleos. Byl postaven v polovině 19. století. Vedle něho se krčí Mikri Micropolis – Malá Micropolis – z 12. století, nejpůvabnější z athénských chrámů.

Kapnikarea

Byzantský kostelík z 11. století na ulici Hermu.

Kostel Kapnikarea

Kostel Kapnikarea

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Náměstí Syndagma (Syntagma, Náměstí Smlouvy)

Zaujal vás náš článek o destinaci Náměstí Syndagma (Syntagma, Náměstí Smlouvy) v Řecku? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Náměstí Syndagma (Syntagma, Náměstí Smlouvy) nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Řecku je skvělá volba!