Římská agora bylo nové obchodní centrum. Vznikalo v Athénách od 1. století před naším letopočtem východně od Attalovy stoy.

Římská agora

Římská agora

Areál římské agory je dnes do značné míry zastavěn pozdějšími budovami. Zachovaly se tu však zbytky některých  antických staveb:

Věž větrů

Ve starověku zvaná  Androníkú  Horologion (Androníkovy hodiny). Je to 12 metrů vysoká osmiboká věž s kuželovitou střechou a reliéfními obrazci osmi hlavních větrů starověkých Řeků – to je vlastně světových stran. Postavil ji kolem roku 40 před naším letopočtem jistý Androníkos. Nesla na své jižní stěně sluneční hodiny. Uvnitř byly umístěny důmyslné vodní hodiny. Věž stála u východního vstupního prostoru na Římskou agoru, který měl jónskou sloupovou podobu.

Věž větrů

Věž větrů

Hadriánova knihovna

Zbudovaná kolem roku 130 našeho letopočtu v severním sousedství Římské agory. Její zbytky jsou dodnes dobře viditelné při jižním okraji náměstí Monstiraki.

Hadriánova knihovna

Na rohu ulice Pandarosu se v bývalé mešitě nachází Muzeum řeckého lidového umění (Musio Elliniko Chirotechnimatón). Na protější straně se pak nalézá důležitá stanice metra Monastiraki.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Římská agora

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Římská agora? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Římská agora nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Řecka, nebudete litovat!