Ostrov Cozumel (maysky slovo Cozumel znamená „Ostrov vlaštovek“) je největším ostrovem Mexika. Nabízí kromě pobytu na plážích i ekologicky zaměřené parky a samozřejmě se setkáte i s ruinami mayských osad, které zde Mayové založili již v roce 300 našeho letopočtu.

Hlavním a jediným městem je San Miguel de Cozumel.

Krásná pláž na ostrově Cozumel

Krásná pláž na ostrově Cozumel

Tak jako v ostatních mexických destinacích si zde užijete odpočinku u moře, potápění (ostrov je vyhlášenou potápěčskou lokalitou) a šnorchlování. Budete však také na místě, kde na vás dýchne mayská historie.

Ostrv nabízí rybaření na otevřeném moři, jachting, výlet lodí se skleněným dnem, ale i  plavbu lodí na ostrůvek Passion Island.

Hlavním přístavem vyhlídkových lodí je La Ceiba.

Mayské památky na ostrově Cozumel

K mayským památkám patří komplex San Gervasio na severu a El Caracol na jihu. Cozumel byl významným obchodním a ceremoniálním místem Mayů a dle archeologů byl v místě San Gervasio postaven chrám bohyně plodnosti a měsíce Ixchel, kam mířily mayské ženy, aby alespoň jednou v životě obětovaly této bohyni.

San Gervasio na ostrově Cozumel

San Gervasio na ostrově Cozumel

Mluví se tu mayštinou a ženy oblékají tradiční huipily, ručně vyšívané blůzy.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3.33 hvězdy
    3.33 / 5 (3 )
  • 66.6%
  • (3)

Summary:

Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Na relaxační dovolenou ideální destinace

dne 2014-11-30 11:22:49

Cozumel je docela velký ostrov, ale upřímně - není tady moc co dělat, protože zajímavá místa Mexika jsou samozřejmě na pevnině. Cozumel je vyhlášený hlavně krásnými plážemi a dobrými podmínkami pro potápění a šnorchlování, jinak tady lidi jezdí hlavně odpočívat v některém z kvalitních hotelů, které tady jsou.
My si půjčili na jeden den jeep a ostrov si projeli kolem dokola a navštívili pár míst, která tady jsou, ale žádný zázrak to nebyl. Užili jsme si spíš samotnou jízdu a příjemné lidi na ostrově, kteří se k nám chovali velmi přátelsky a vstřícně.
Na Cozumelu se nám moc líbilo, ale upřímně, příště bychom raději jeli na pevninu, někam na mayskou riviéru nebo do Playa Carmen, odkud je jednodušší vyjíždět za památkami Mexika, což z Cozumelu sice jde taky, ale vzhledem k nutnosti se dostat na pevninu tak člověk ztrácí hromadu času. Lepší je podle mě bydlet na pevnině a na Cozumel si zajet na výlet než to udělat opačně. Ale pokud máte na Cozumelu vyhlídnutý nějaký konkrétní hotel a víte, že na dovolené v MExiku budete chtít hlavně odpočívat a relaxovat na pláži a užívat si služeb hotelu, tak Cozumel klidně zvolte jako cílovou destinaci, v takovém případě je to totiž jedno. Ale pokud byste chtěli i poznat památky Mexika a jezdit na výlety, tak Cozumel nedoporučuji, třebaže je to krásný ostrov se skvělými plážemi.Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 2*: 2">
2 /5 stars

Pozor na podvodníky a zloděje, kterých je na Cozumelu bohužel spousta

dne 2014-11-13 12:59:47

Z Mexika jsme si přivezli docela zklamání z toho, jak to tady chodí. Cozumel jsme si vybrali, protože jsme na něj četli spoustu positivních ohlasů, navíc sem jezdí i okružní plavby, takže jsme si mysleli, že to tady bude hezké. Hezké to tady opravdu je, to bych nechtěla kritizovat, pláže tady jsou nádherné, šnorchlování vynikající a široká je i nabídka hotelů, restaurací, barů a obchodů, takže je tady i co dělat. Na pláži nám nabízeli vodní skútry a nebo třeba i parasailing, ale na ten jsem neměla odvahu.
Co nás tady zklamalo bylo to, jak se nás na každém rohu někdo snažil obrat o peníze. Přišlo mi to tady horší než někde v Tunisku. Nejprve jsme měnili peníze ve směnárně - ženská za přepážkou nám natvrdo začala lhát v tom, že jsme jí dali méně peněz (tak jsme ji seřvali, že to máme spočítáno přesně), pak nám zase vydala méně než měla... prostě zloděj. Mějte vše vždycky dobře spočítáno předem, aby viděli, že nejste blbci, co se nechají obrat.
Další problémy byly v restauracích - někdy nám naúčtovali více, než byla cena v menu, v obchodech měli úplně totálně přestřelené ceny a dělali různé psí kusy při vracení peněz (opět se snažli vrátit méně než měli atp.).
"Prostě národ zlodějů, který se přiživuje na turistech" mysleli jsme si. Když jsme jeli později na pevninu na výlet, tak tam to ale bylo úplně jinak, okrást nás tam nechtěl snad nikdo (nebo o tom aspoň nevím).
Jak jsme později zjistili, je to právě tím, že na Cozumel jezdí američani v obrovských lodích, takže je tady vždycky vypustí, oni vběhnou do obchodů a obchodníci ví, že je mohou okrádat dle libosti, protože za chvíli zase odplují pryč a nebudou to řešit (navíc nemají možnost si ceny srovnat v nějaké větší oblasti mezi více nepropojenými obchodníky). Čili celý národ takový není, ale na Cozumelu to tak je, takže buďte ve střehu.
Takže za nás Cozumel znova ne, určitě ne, pokud budeme chtít vylézt z hotelu a nedej bože chtít jít třeba něco někam koupit apod.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Není tady moc co dělat, ale jsou tady krásné pláže

dne 2014-10-22 17:56:59

Mimo hotel tady nebylo moc co dělat a vidět, je tady nákupní centrum, kde si dejte bacha na klenotníky, kteří se vás budou snažit obrat. Jídlo nám chutnalo ve městě v restauraci Jeanies, navíc vyšlo docela dobře finančně.
Pláž jsme u hotelu měli skvělou, na Cozumelu se dá luxusně šnorchlovat a potápět. Východy slunce jsou tady úplně nádherné (na východní straně ostrova samozřejmě), líbilo se nám tady hodně, ale po pár dnech nebylo moc co dělat takže jsem přečetl dvě knížky :DDovolená Cozumel

Dovolená Cozumel je dobrou volbou pro každého, koho láká Mexiko. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Cozumel a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!