Isla Mujeres (španělský překlad je „Ostrov žen“) má bohatou historii plnou pirátů. Podle mayské legendy byl ostrov používán pro tradiční mayské obřady plodnosti.

Ostrov nabízí množství skvělých hotelů, některé z nich jsou pětihvězdičkové a nabízí skutečně vysokou míru luxusu.

Pláž na Isla Mujeres

Pláž na Isla Mujeres

Ostrov Isla Mujeres není velký, jeho velkou část zabírá na severu ostrova letiště a městská zástavba. Jeho jižní část je více přírodní a nabízí klidnější oblasti a hotelové resorty. K dopravě zde můžete použít golfové vozíky, skútry, malé motocykly, ale i malé automobily a nákladní automobily.

Když vystoupíte z trajektu jste přímo v centru ostrova. Napravo je vojenská zóna (musíte zůstat na silnici nebo chodníku). Na levé straně jsou pláže, restaurace a obchody. Půjdete-li přímo z doků a přímo do města, jste v turistické zóně.

Hlavní ulice na ostrově Isla Mujeres

Hlavní ulice na ostrově Isla Mujeres

Hlavní atrakcí ostrova je podmořský život a tedy potápění a šnorchlování v průzračných karibských vodách.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 10 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Isla Mujeres

dne 2014-12-21 10:00:18

Isla Mujeres je malinký ostrov, který se dá objet za pár hodin včetně zastávek na koupání. Nic moc zajímavého tady není, takže sem jeďte jen pokud chcete hlavně odpočívat na pláži a nic moc dalšího neřešit. Sever ostrova je docela hustě zastavěný a rušný, jih je naopak mnohem klidnější. Lidé mi tady přišli velmi přátelští a více klidní a v pohodě než třeba v Cancúnu nebo na Playa Del Carmen atp. Na ostrově je řada obchodů a obchůdků, většina lidí ale tady stejně dovolenou tráví v rámci svého hotelu, ze kterého ani moc nevychází.
Do okolí ostrova se podnikají výlety z širokého okolí, protože je to tady vyhlášené jako potápěčská destinace. My si zaplatili výlet za delfíny, mantami a lachtany, který byl sice docela drahý, ale zahrnoval úplně vše (dopravu, jídlo, průvodce a samozřejmě spoustu zážitků). Hlavní atrakcí byli delfíni, ale moc se nám líbili i lachtani, kteří byli opravdu roztomilí a hlavně děti si to s nimi užily. Líbilo se nám, že delfíni tady nejsou zavření v bazénu jako v řadě jiných atrakcí s delfíny, ale plavou v otevřeném moři, takže je vše daleko přirozenější a příjemnější. Celé to byl opravdu nádherný zážitek, který bych přál každému, člověk k těm zvířatům pak má úplně jiný vztah.Dovolená Isla Mujeres

Zaujal vás náš článek o destinaci Isla Mujeres v Mexiku? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Isla Mujeres nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Mexiku je skvělá volba!