Grand Bassin je přírodní jezero, nazývané také Ganga Talao a nachází se v kráteru vyhaslé sopky (1800 m nad mořem). Je považováno za nejposvátnější místo na Mauriciu. Hinduisté ho považují za posvátné jezero, ke kterému chodí uctívat boha Šivu.

Grand Bassin z výšky

Grand Bassin z výšky

Legenda, datující se od r. 1897 praví, že voda uvnitř kráteru komunikuje s vodami posvátné indické řeky Gangy. Každoročně zde na 300.000 poutníků pouští lodičky z listů a omývají se posvátnou vodou. Největší pouť je zde během festivalu Maha Shivaratri.

Grand Bassin Grand Bassin

© Oleg Znamenskiy / Shutterstock.com

Přečtěte si více informací o svátcích na Mauriciu a poznejte také legendu o vzniku Grand Bassin na stránce věnující se náboženství na Mauriciu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Zajímavý areál, kde člověk lépe pozná místní kulturu a zvyky

dne 2015-03-19 18:31:45

V hlavním chrámu je několik soch hinduistických božstev, z chrámu je výhled na celé jezero, kolem kterého se dá projít. V jezeře plavou místní úhoři a protože se tady nesmí lovit, tak je jich zde opravdu hodně. Od jezera uvidíte další, tentokrát opravdu vysoké sochy hinduistických bohů kolem chrámu. Atmosféra tohoto místa je opravdu zajímavá, je vidět, že pro místní má hluboký náboženský význam a je zajímavé je pozorovat při návštěvě chrámu.
Ráda bych se sem vrátila během svátku Shivatree, který patří mezi nejvýznamnější a při kterém je zde velmi bohatá a pestrobarevná výzdoba. Pokud budete na Mauriciu, zjistěte si, jestli tady náhodou nějaká slavnost neprobíhá, bude to skvělý zážitek vidět na vlastní oči.
Návštěvu tohoto areálu doporučuji, i kdybyste tady měli jen 5 minut sedět a pozorovat místní a zjistit něco více o jejich kultuře a zvycích. Určitě je to lépe strávený čas než výlet do nějakého turistického obchodáku...Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Žádný zázrak, ale za krátkou návštěvu to stojí

dne 2014-11-15 05:59:52

Jeli jsme se sem podívat, protože je to jedno z nejznámějších míst na Mauriciu, tak proč se nepodívat , že :) Upřímně, nic vyloženě extra tady k vidění není,ale za krátkou zastávku to asi stojí. Jezero leží ve vyhaslém vulkánu a podle místí náboženské mytologie se předpokládá, že je nějak propojeno s vodami v řece Ganga v Indii. Největší socha na ostrově, která zde stojí, je opravdu velkolepá. Je to socha hindského boha a je vysoká přes 30 metrů. Září do okolí sytými barvami, především zlatou, která se na slunci hezky třpytí. Nejsem velký přívrženec náboženství, ale myslím, že za chvilkovou zastávku, posezení a pokochání se tímto místem to tady stojí. Navíc se dá projít okolo jezera a zajít do místního chrámu, což dohromady ve velmi klidném tempu nezabere více než hodinu času.Dovolená Grand Bassin (jezero Ganga Talao)

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Grand Bassin (jezero Ganga Talao)? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Grand Bassin (jezero Ganga Talao) nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy na Mauricius, nebudete litovat!