Údolí řeky Dades, s palmami a ovocnými sady a nádhernou přírodou, poskytne všem nezapomenutelný zážitek. Je názýváno i „krajinou fíků“, aby se odlišila od sušší oblasti Draa, krajiny datlí.

Toto místo patří k těm nejkrásnějším v celém Maroku. Turisté zde objeví pevnosti, typickou marockou architekturu, berberské vesnice, malebné útesy i magickou krajinu.

V údolí řeky Dades se nachází řada malých bočních soutěsek, které pro většinu návštěvníků zůstávají skryté.

Údolí řeky Dades

Údolí řeky Dades

Krásy údolí řeky Dades

Údolí Dades je jako Divoký západ, ale v jiné době. Na jedné straně vidíme sníh, na druhé polopouště. Řeka Dades pramení na jižních svazích Vysokého Atlasu. Protéká jako magický elixír, lemovaná čarovnou línií pšenice, ovoce, mandlí, vlaškých ořechů a stříbrné břízy, v kontrastu s pozadím výjimečných a velkolepých skalnatých patvarů. Protéká stejnojmennou soutěskou mezi Vysokým Atlasem a pohořím Jebel Sarho. Společně s řekami Ouarzazate a Ait Douchene se vlévá do přehradní nádrže El-Mansour Eddahbi.

Oáza v údolí řeky Dades

Oáza v údolí řeky Dades

Vstupní branou do jedné z nejdelších soutěsek se stalo město Boumalne-du-Dadés. Širokým údolím sem vede dobrá asfaltová silnice okolo zelených oáz s berberskými hliněnými vesnicemi. Oázy jsou v přímém kontrastu k okolním horám se zvětralými červenými skalami. Tyto rudé skály dostaly příhodný název „mozek Atlasu“.

Pro turisty bude zážitkem návštěva jedinečné kasby Ait Arbi, o které se říká, že je berberským Manhattanem. Hliněné věže načervenalé barvy se tyčí nad místní zelení.

Soutěska řeky Dades

Soutěska řeky Dades

Cesta podél řeky Oued Dadés vede sevřenou soutěskou a nebezpečnými serpentinami k příjemnému hotelu Vieux Chateau. Pokud vystoupíte z auta a vydáte se pěšky do hor, uvidíte zákruty hlubokého kaňonu, obklopené stupňovitými tabulovými horami. V dálce se vám otevře nádherný pohled na zasněžený hřeben masívu Irhil M´Goun.

Údolí Dades vás vyzve na túry drastickými skalnatými útvary uvnitř kaňonu, jež vám budou připadat jako doliny. Celý výlet dovnitř údolí tvoří velmi zajímavá trasa. Vychutnáte si každý okamžik. Podél cesty vám početné pevnosti a vesničky poskytnou velkolepé příležitosti na fotografování.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Tohle údolí má prostě vše!

dne 2015-03-30 19:12:00

Překrásné údolí se super hezkou soutěskou. Rozhodně si na tohle místo vyhraďte nějaký čas, projděte si soutěsku a vesnice v ní. Je tady klid a příjemný chládek.
Navíc je zde řada kaseb, které si můžete prohlédnout a spousta vyhlídek, kam můžete vylézt a kochat se výhledem! Jde si pronajmout průvodce, ale toho jsme nevyužili a chodili sami, většinou mimo vyšlapané stezky :) Tak trošku risk, tak trošku dobrodružství, v každém případě jsme si to moc užili. Pokud sem pojedete, vyhraďte si aspoň pár hodin a projděte se, nebudete litovat!Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezké údolí s krásnými přírodními scenériemi

dne 2014-12-04 22:42:07

Údolí řeky Dades nabízí jedno z nejkrásnějších přírodních míst celého Maroka. Určitě sem zajeďte, ale vyhněte se víkendům a nebo marockým svátkům, kdy tady bývá docela rušno. Pokud mohu doporučit, vemte si průvodce a zůstaňte tady aspoň dva dny a projděte si to tady. Údolí nabízí velmi zajímavé skalní formace, nádherné výhledy a skvělé možnosti pro trekování.Dovolená Údolí řeky Dades

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Údolí řeky Dades a nebo další spoustu zájezdů do Maroka. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Údolí řeky Dades a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!