Průsmyk Tizi-n-Tichka se nachází ve výšce 2260 metrů a je obklopen holými úbočími.  Je zde velmi větrno. Nabízí překrásné výhledy na zasněžené vrcholy Vysokého Atlasu.

Průsmyk Tizi-n-Tichka je nejvyšším silničním průsmykem v Maroku. Vede k němu neuvěřitelně klikatá, dlouhá silnice, lemovaná obydlími. Místní obyvatelé zde nabízí ke koupi polodrahokamy a množství různého zboží.

Průsmyk Tizi-n-Tichka

Průsmyk Tizi-n-Tichka

Na vrcholu průsmyku najdete komplex budov, kde vám obchodníci nabídnou totéž. Jezdí se sem však ne kvůli nakupování, ale kvůli fascinujícím výhledům na Vysoký Atlas a kontrastu, který nabízí přejezd z rozpálené pouště přímo do zasněžených a zamrzlých hor.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.33 hvězdy
    4.33 / 5 (3 )
  • 86.6%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Vrchol Maroka

dne 2015-03-10 09:28:36

Jeli jsme sem autobusem a byla to docela drsná jízda. Řidiči tady jezdí jako šílení a ten náš nebyl výjimkou. Místy jsem se modlila, abychom už byli na místě :D Výhledy jsou tady opravdy vyjímečné, údolí dole se ztrácí někde daleko v mracích, jsou vidět zelené pastviny a políčka, sem tam i nějaký domek, který splývá s okolní krajinou. Je tady i cedulka která říká, že toto místo (cestu) vybudovala francouzská armáda. Je tady i obchůdek s řadou suvenýrů, ostatně autobus nám zastavil cestou ještě i u dalších obchodů, kde jsme si mohli nakoupit. Celkově byl výlet moc hezký, určitě jej doporučuji ostatním, člověk má pocit, že stojí na vrcholu Maroka :)Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Super!

dne 2015-02-10 03:25:39

Krásné místo! Barvy okolní krajiný jsou úžasné, zvlášť, když budete mít hezké počasí a vznikne hezký kontrast mezi modrou oblohou a okolní krajinou. Určitě doporučuju všem kdo pojede do Maroka aby si tady zajel. Navíc je to na cestě do Ait Ben Hadou, což je další místo, které by člověk neměl v maroku vynechat.
Rozhodně si ale naplánujte cestu tak, ať tady nejedete večer nebo v noci, protože cesta je dost klikatá a v noci by to podle mě bylo dost nebezpečné!Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Nádherné místo!

dne 2014-12-12 06:43:48

Když jsme jeli z Ait Ben Haddou do Marákeše, projížděli jsme pohořím Vysoký Atlas, kde jsme narazili na soutěsku Tizi n Tichka, která spojuje Ouarzazate s Marákeší. V některých místech sahá skoro až do 2300 m.n.m. a je to nejvyšší horský průsmyk v severní Africe! Cesta se tady klikatí v mnoha zatáčkách a z vyšších míst jsou úžasné výhledy do okolí. Nejhezčí tady je ale stejně pohled na hory, zvlášť když budete mít azurové počasí a čistou oblohu, se kterou hory krásně kontrastují. Nádherné místo, nádherné fotky, nádherné vzpomínky!Dovolená Průsmyk Tizi-n-Tichka

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Průsmyk Tizi-n-Tichka je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Průsmyk Tizi-n-Tichka či Last minute nabídek do Maroka.