Porta de Santiago nebo-li brána sv. Jakuba, je jedinou branou do pevnosti A Famosa postavené Portugalci. Ti si v roce 1511 podmanili Melaku. Věřili, že se Melaka stane důležitým přístavem spojujícím Portugalsko s Čínou. Patří mezi nejstarší evropské architektonické památky v celé jihovýchodní Asii.

Pevnost A Famosa měla čtyři věže a bašty a zdi tlusté téměř dva a půl metru. Každá z věží nesla jméno: Baluarte San Pedro, Baluarte de las Virgenes, Baluarte Madre de Dios, Baluarte Santo Domingo a Baluarte de Santiago. Jedna sloužila jako muniční komora, další byla využívána jako kapitánova rezidence či ústředí důstojníků. Pevnost byla tak dobře postavena, že odolala všem formám útoků.

Pevnost A Famosa

Pevnost A Famosa

V roce 1641 pevnost A Famosa dobyli Holanďané tím, že ji pět měsíců obléhali a obránce tím nechali vyhladovět. Po dobytí ji zrekonstruovali a nad brány pověsili svůj erb. Ten je vidět ještě dnes nad Porta de Santiago. Je na něm nápis Anno 1670.

Každý večer bývá v blízkosti pevnosti A´Famosa vyprávěn příběh o historii Melaky, za doprovodu světel a zvukových efektů. Je to docela zajímavé shrnutí historických faktů o městu. Přehlídka bývá obvykle zahájena ve 21:30.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Pevnost A Famosa

Zaujal vás náš článek o destinaci Pevnost A Famosa v Malajsii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Pevnost A Famosa nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Malajsii je skvělá volba!