Penangské muzeum patří mezi nejvýznamnější muzea Malajsii. Je první budovou, která spadá pod správu Penang State Museum Board.

Počátky výstavby budovy ve městě Georgetown se datují do roku 1816, kdy probíhala pod vedením královského inženýra, kapitána Roberta Smitha. Původně měla budova soužit jako vzdělávací centrum, proto zde byla založena škola pro všechny děti narozené na ostrově Penang, a to bez rozdílu rasy.

Za druhé světové války bylo levé křídlo budovy těžce poškozeno nálety nepřátel a spojeneckých sil, následně v roce 1961 zbouráno. Vláda tehdy plánovala postavit na stejném místě školu novou, ovšem první malajský ministr Tunku Abdul Rahman Putra Al-Haj plán změnil a z původního vzdělávacího centra se stalo muzeum.

Penangské muzeum Penangské muzeum

© Perspective of Penang, https://travel2penang.wordpress.com

Při její návštěvě vás hned u vchodu zaujme bronzová socha kapitána Lighta. Sbírky v přízemí dokumentují zvyky a tradice různých skupin obyvatelstva žijícího na Penangu. Vystaveny jsou i fotografie, dokumenty, kostýmy a další předměty. V patře spatříte historickou galerie a malby Roberta Smitha, který byl inženýrem východoindické společnosti.

Jak navštívit Penangské muzeum

Pěšky nebo taxikem se dostanete do centrálního Georgetownu na Lebuh Farquhar, mezi Jalan Masjid Kapitan Keling (Lebuh Pitt) a Love Lane (Lorong Cinta).

Autobusem Rapid Renang Bus Route číslo U103, U104, U204

Tipy a doporučení

Otevírací doba muzea je od soboty do čtvrtka 9-17.h. V pátky a svátky je zavřeno. Vstupné je za symbolický poplatek 1 RM.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Penangské muzeum

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Malajsie a zajímá-li vás přímo destinace Penangské muzeum, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Malajsie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Malajsii je bezva!