V Georgetownu na ostrově Pulau Penang jsou hned tři místa, která lze popsat jako čínská čtvrť v Georgetownu. Tato místa se utvářela v průběhu poměrně dlouhé historie samotného města. Jedná se o čtvrtě Old Chinatown, New Chinatown a Chinese Trades Neighbourhood, neboli Čínskou obchodní čtvrť.

New Chinatown zaujímá část města, která měla původně indický charakter, zatímco čínská obchodní čtvrť vznikla až na konci 19. století. Vznikla na popud masivního příchodu číňanů do Georgetownu v letech 1884-1885.

Čínská čtvrť v Georgetownu Čínská čtvrť v Georgetownu

© loca4motion / Shutterstock.com

Old Chinatown je pravděpodobně nejstarší městskou částí v celé Malajsii, která je bez přestávky osídlená převážně čínskou komunitou. Najdete zde hlavní chrám Kuan Yin Teng. Bohatí číňané, tzv. Hokkienové, se v době přílivu nové vlny čínské komunity, přesídlili z Old Chinatownu, aby založili novou obchodní oblast, kterou mezi Beach street a Weld Quay nazvali Čínskou obchodní čtvrtí, neboli Chinese Trades Neighbourhood. Vlna prosperity, na které se Hokkienové  ve třetí čtvrtině 19. století vezli, měla za následek rozvoj oblasti Georgetownu, který měl původně malajský charakter. proto zde dnes uvidíte chrámy z tohoto období. Tato oblast je dnes považována za kulturní dědictví Georgetownu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Čínská čtvrť v Georgetownu

Dovolená Čínská čtvrť v Georgetownu je dobrou volbou pro každého, koho láká Malajsie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Čínská čtvrť v Georgetownu a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!