Batu Caves je nejvýznamnější hinduistická svatyně v Malajsii. Je to také jedna z nejznámějších přírodních lokalit Malajsie, vzdálená asi 15 kilometrů od Kuala Lumpur.

Na tyto dříve nepříliš známé vápencové jeskyně (odtud název Batu caves – tedy jeskyně Batu) narazil asi před 100 lety americký přírodovědec a z jeho vyprávění se o nich dozvěděl celý svět.

Zvláštností je, že si zde někteří stoupenci boha Murugana nechávají probodnout tváře a jazyk jehlicí a do zad si zabodnou háčky, na kterých je zavěšena konstrukce „kavadi“. Slavnosti Thaipusam se říká „Slavnost bolesti“. Tento svátek probíhá cirka na začátku února, trvá tři dny a navštíví ji více jak jeden milion lidí.

Batu Caves

Batu Caves

Zajímavosti Batu Caves

Jeskyně Batu caves můžete samozřejmě navštívit i kdykoliv během roku. Po průchodu vstupní branou vás zaujme obří socha boha Murugana, vedle které je dlouhé schodiště s 272 schody, které vede do chrámové jeskyně Gua Kecil. Schody jsou očíslovány. Uvnitř se nalézají malé hinduistické chrámy a nezbytné stánky se suvenýry. Narazíte zde také na velké množství makaků dlouhoocasých.

Chrám v Batu Caves Chrám v Batu Caves

© gracethang2 / Shutterstock.com

V dolní části schodiště je jeskyně Gua Galleri. Po přechodu lávky přes malý rybníček s rybkami se před vámi objeví vstup do jeskyně. Je to vlastně taková jeskynní galerie. Na stěnách uvidíte obrazy a popisky z hinduistické mytologie, sochy hinduistických bohů, mezi nimiž nechybí Šiva, Ganéša, Hanuman. V zadní části jeskyně se rozkládá malá zoologická zahrada s krokodýlem, několika hady a bezobratlými živočichy. V malém parku mají i několik voliér, pódium a restaurace.

Batu caves si rozhodně nenechte při návštěvě Malajsie ujít. Je to úchvatné místo!

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Batu Caves

Dovolená v destinaci Batu Caves? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Malajsie a vyberte si ze všech dostupných možností!