Turtle Islands (Želví ostrovy) známe také pod názvem Pulau Penyu National Park. Park se skládá za tří ostrovů – Pulau Selingan, Pulau Bakkungan Kecil a Pulau Gulisan. Na plážích kladou vejce zelené želvy. Želvy zde hnízdí celoročně, ale největší výskyt je v měsících červenec až říjen, kdy je moře nejklidnější.

Želví ostrovy (Národní park Pulau Penyu) - ostrov Pulau Selingan

Želví ostrovy (Národní park Pulau Penyu) – ostrov Pulau Selingan

Na největším ostrově – Pulau Selingan, je umístěno návštěvnické centrum se základním turistickým vybavením. Objevíte tu také želví líheň. Ostatní ostrovy nepatří k obvyklým zájmům návštěvníků.

Nejblíže k národnímu parku leží město Sandakan. Výlet lodí ze Sandakanu na Turtle Islands trvá asi hodinu.

Malé želvičky se vrhají do moře na Želvích ostrovech

Malé želvičky se vrhají do moře na Želvích ostrovech

Ředitelství parku umožňuje návštěvníkům obdivovat kladení želvích vajec maximálně jedenkrát za noc. To umožňuje klidnější hnízdění. Při čekání na tuto atrakci mohou turisté trávit čas na plážích nebo šnorchlovat. Ideální je západní strana ostrova, kde najdete čisté, tiché pláže. Při procházkách po ostrově budete překvapeni, kolik želv zde již zanechalo své stopy.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Želví ostrovy (Národní park Pulau Penyu)

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Želví ostrovy (Národní park Pulau Penyu) je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Želví ostrovy (Národní park Pulau Penyu) či Last minute nabídek do Malajsie.