Národní park Gunung Mulu zahrnuje rozsáhlé jeskyně, které svou velikostí lákají vědce z celého světa. Žije zde mnoho živočichů a několik tisíc druhů rostlin. Park je od roku 2000 součástí světového kulturního dědictví UNESCO.

Národní park Gunung Mulu

Národní park Gunung Mulu

Rozkládá se kolem vysokého vrcholu Gunung Mulu, podle kterého je pojmenován.

Národní park Gunung Mulu je považován za klenot mezi národními parky státu Sarawak. Je nejvíce propagovaným a největším národním parkem Sarawaku. Pyšní se nádhernou přírodou a výbornými podmínkami pro turistiku.

Jeskyně v Národním parku Gunung Mulu

Jeskyně v Národním parku Gunung Mulu

Roste zde množství ojedinělých druhů rostlin. V rašelinových bažinách, vřesovištích, mechovém lese a zakrnělé vegetaci žije 75 druhů savců, 262 druhů ptáků – včetně 8 druhů zoborožců, 74 druhů žab, 47 druhů ryb, 281 druhů motýlů, 52 druhů plazů 458 druhů mravenců a 20 tisíc druhů bezobratlých. Vyrůstá tu také 4000 druhů hub, 1500 druhů kvetoucích rostlin, 109 druhů palem, 1700 druhů mechů.

Netopýři vyráží hledat jídlo v parku Gunung Mulu

Netopýři vyráží hledat jídlo v parku Gunung Mulu

Nachází se zde spousta jeskynních komplexů. K největším atrakcím v parku patří jeskyně Show Caves, což je jeskynní komplex s jeskyněmi Deer, Lang, Clearwater a Wind. Všechny uvedené jeskyně jsou pro turisty přístupné. Najdete zde ale i další jeskyně, které jsou z bezpečnostních důvodů pro veřejnost uzavřeny.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Gunung Mulu

Národní park Gunung Mulu je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Národní park Gunung Mulu či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Malajsie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)