Těm z vás, kteří chtějí nahlédnout do historie Kuby a dokreslit si tak obrázek o této zemi, velmi doporučuji návštěvu Musea de la Revolución v Havaně. Muzeí celkově a zvláště pak těch, která na Kubě dokumentují minulost, je sice spousta, ale právě Museo de la Revolución je to největší a rozhodně stojí za návštěvu.

Co Museo de la Revolución nabízí

Co se týká samotných expozic, je tady množství věcí z dob osidlování Kuby, přes revoluční boje až po současnost. Uvnitř muzea jsou k vidění vedle spousty dalších zajímavých exponátů jako jsou třeba dokumenty, vlajky, radiový vysílač a zbraně Che Guevary, také voskové figuríny Che Guevary a Camilo Cienfuegos Gorriarána.

Museo de la Revolución Museo de la Revolución

© Maurizio De Mattei / Shutterstock.com

Ve venkovních prostorách za muzeem se nachází Pavilion Granma Memorial, kde můžete vidět loď Granma, na které spolu s dalšími revolucionáři připlul Fidel Castro z Mexika, aby se zapojil do osvobozeneckých bojů. Dále pak protiletadlový raketový systém SA-2 Guideline, letoun Hawker Sea Fury F50, který byl použit při odražení invaze v Bahía de Cochinos, motor sestřeleného letounu Lockheed U-2 či různé vozy a techniku, používanou v době revoluce.

Kde muzeum Museo de la Revolución naleznete

Toto muzeum najdete v části Centro Habana, u ulice Avenida Bélgica. Otevřeno je denně a vzhledem k velkému množství vystavovaných exponátů si na jeho prohlídku udělejte čas minimálně půl dne.

Muzeum sídlí v budově bývalého prezidentského paláce, který byl dostavěn v roce 1920. Za projektem budovy stál kubánský architekt Carlos Maruri spolu s belgickým kolegou Paulem Belau. Výzdobou interiéru byla pověřena věhlasná firma Tiffany z New Yorku. Budova s neoklasicistními prvky sloužila jako prezidentský palác do roku 1959 a posledním prezidentem, který budovu využíval, byl Fulgencio Batista.

Kromě exponátů jsou zde k vidění i velmi zajímavé dobově zařízené prostory. Za zmínku stojí hlavně krásný zrcadlový sál, který připomíná interiér zámku ve Versailles. Jeho strop zdobí malby z období vzniku republiky.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Museo de la Revolución

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Museo de la Revolución a nebo další spoustu zájezdů na Kubu. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Museo de la Revolución a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!