Biosférickou rezervaci Las Terrazas naleznete společně s botanickou zahradou v Soroa, v pohoří Sierra del Rosario, v provincii Piñar del Río a je považována za první eko-muzeum Kuby.

Historie rezervace Las Terrazas

Ještě kolem roku 1820 se v této oblasti pěstovala hlavně káva a z této doby se tady také dochovaly některé budovy kávových farem. V roce 1971 vybralo kubánské ministerstvo cestovního ruchu tuto oblast jako pilotní projekt pro ekoturistiku a začalo se s výstavbou přehrady a osady. V roce 1985 pak byla oblast vyhlášena jako první kubánská rezervace.

Las Terrazas

Las Terrazas

Hotel La Moka

Díky velkému zájmu návštěvníků o tuto oblast byl v roce 1994 vybudován v blízkosti jezera jediný hotel v celé oblasti a tím je ekohotel La Moka, který byl projektován v souladu s okolní krajinou, stejně jako celá osada. Hotel La Moka je výborným výchozím bodem pro vycházky do okolí nebo i vyjížďky na koních. Pokud chcete volit klidnější aktivity, vězte, že na jezeru si lze půjčit lodičky a v dosahu hotelu La Moka jsou také termální lázně San Juan de los Baños.

Hotel La Moka Hotel La Moka

© National Tourist Information Office, www.cubatravel.tur.cu

Rezervace Las Terrazas byla celkově koncipována jako projekt s racionálním využíváním přírodních zdrojů. V osadě žije pouze malá komunita lidí, z velké většiny jsou to různí umělci, na jejichž díla můžete narazit třeba právě v hotelu La Moka.

Co v Las Terrazas dělat

V rezervaci je možno absolvovat několik výletů po trasách různé náročnosti a délky. Zkrátka nepřijdou ani milovníci ptáků, kteří si mohou vybrat výlet s pozorováním ptactva.

Sociálním, kulturním a obchodním centrem Las Terrazas je Square Community, kde je kino-video místnost a divadlo či také knihovna a poliklinika s 24hodinovou lékařskou péčí. Navštívit můžete dílny umělců jako jsou Jorge Duporté, Lester Campa či Henry Aloma. A prohlédnout si můžete i dům zpěváka Polo Montaneze. V uličce Moka narazíte na Cafe Marie, kde si pro změnu můžete vychutnat šálek dobré kávy.

Las Terrazas Comunity čítá celkem 1014 obyvatel, přičemž 45% ekonomicky aktivních obyvatel pracuje v oblasti cestovního ruchu. Tento fakt vybízí k možnosti využít služby místních průvodců, kteří vám o celé rezervaci podají podrobný výklad.

Vstup do rezervace

Vjezd do rezervace je zpoplatněn a trochu nepříjemným zjištěním pro vás může být to, že při vjezdu zaplatíte jedno vstupné do centrální části a další vstupné se pak platí ještě za vstup do ostatních částí rezervace.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Las Terrazas

Las Terrazas je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Las Terrazas či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy na Kubu, stačí kliknout sem a vybrat si :-)