Vodopády Mayfield Falls leží poblíž menšího pohoří Dolphin Head Mountains, na severozápadu Jamajky. Toto pohoří, kde uvidíte jednadvacet menších kaskád a množství tůněk, je dokonalým prostředím zejména pro ptactvo, ale i jinou zvěř z širokého okolí.

Mayfield Falls jsou rájem pro milovníky přírody. Jsou poměrně málo navštěvované. Vede k nim štěrková a kamenitá cesta, ale vyplatí se po ní jít. Odměnou vám bude pohled na dva krásné vodopády a 21 přírodních koupališť. Můžete zde také obdivovat 52 druhů kapradin, množství exotických tropických květin a rostlin, několik druhů ptáků, motýlů a volně žijících zvířat.

Mayfield Falls Mayfield Falls

© What's on my mind, http://eveonmymind.blogspot.cz

Mayfield Falls nabízí jedny z nejkrásnějších přírodních scenérií, jaké může Jamajka nabídnout. První, čeho si zde všimnete, je čistý horský vzduch.

Pod vodopády najdete příjemné osvěžení v chladivé vodě.

V nedaleké osadě stejného jména se můžete od místních obyvatel přiučit jamajskému tanci či orientovat se v muzice a během jejich vystoupení ochutnat místní ovoce.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 500 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Nádherné nezkažené místo uprostřed džungle!

dne 2015-05-07 09:58:09

Krásné nezkažené místo! Nikdy jsem neviděl tak čistou vodu, dala by se rovnou pít. Je to tady v úžasném prostředí plném zeleně, hrozně hezké místo. Naštěstí jsme si vzali boty do vody. Jeden tip - vemte si s sebou věci na převlečení, ať na zpáteční cestě nesedíte v buse mokří. Mají tady uzamykatelné skříňky, kde si za poplatek můžete věci uschovat a před cestou zpět se převléknout, což je rozhodně dobrý nápad. Výhoda je, že většina cesty byla ve stínu, takže jsme nepotřebovali ani moc se mazat, překvapilo mě, že tam nebyli ani komáři. Vemte si něco na žaludek, pokud vám v autě bývá špatně, protože cesta je dost hrbolatá.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezká procházka džunglí

dne 2015-03-05 13:21:32

Skvělý výlet k vodopádům na řece. Není úplně jednoduchý, takže pokud máte nějaké pohybové potíže, tak ho zvažte. Není dlouhý, možná 6 kilometrů a je moc hezký. Jde se džunglí, celou cestu jsme nepotkali nikoho jiného. Řeka i vodopády jsou moc hezké v krásném prostředí. Skvělí byli průvodci, kteří z procházky udělali super dobrodružství. Uakzovali nám různé druy rostlin a ptáků, nechali nás zkoušet kořínky. Určitě si s sebou vemte boty do vody (dají se půjčit za 5 USD), foťák berte jen jestli je vodotěsný, protože jinak se určitě namočí. Můžete si uschovat věci do schránky (za 5 USD) a nabídnou vám video z procházky za asi 40 dolarů, ale do toho jsme nešli. Celkově se nám to moc líbilo.Dovolená Mayfield Falls

Chcete-li vyrazit na dovolenou na Jamajku a zajímá-li vás přímo destinace Mayfield Falls, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů na Jamajku a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená na Jamajce je bezva!