Appleton Estate je zajímavé tím, že se zde vyrábí vynikající jamajský rum. Mezi poli cukrové třtiny stojí stoletá provozovna lihovaru. Její prohlídka začíná promítáním filmu o historii výroby rumu a o způsobu používání starých historických strojů a mechanických lisů. Exkurze pokračuje prohlídkou míst, kde se suší cukrová třtina a trasa vede dál ke skladišti se sudy s rumem. Zde můžete tento známý a slavný jamajský nápoj i ochutnat.

Appleton Estate Appleton Estate

© Attractions in Jamaica, www.attractionsjamaica.com

Do Appleton Estate se dostanete z každého turistického střediska na ostrově.

Jamajský rum z Appleton Estate Jamajský rum z Appleton Estate

© mandritoiu / Shutterstock.com

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (1 )
  • 100%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 10 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Skvělá prohlídka a seznámení s karibskými rumy

dne 2015-02-28 15:25:13

Prohlídka továrny nás stála 25$ a byla moc fajn. Průvodce byl opravdu znalý a velmi poutavě vyprávěl o historii místa, o výrobě rumu, druzích rumu a jejich specificích a celou řadu dalších zaímavých věcí. Prohlídka trvala necelou hodinu. Nakonec jsme šli do místnosti, kde nám nosili různé druhy rumů - nemají s naším rumem vůbec nic společného! Je to moc dobré a chutné pití a to nejsem na alkohol :) Samozřejmě jsme nakonci mohli nakoupit různé i dárkové balení a nebo si ještě dát drink. Prohlídka se nám moc líbila! Pokud půjdete s dětmi (o vhodnosti tohoto tady nechci spekulovat :) ), požádejte o slevu ze vstupného!Dovolená Appleton Estate

Chcete-li vyrazit na dovolenou na Jamajku a zajímá-li vás přímo destinace Appleton Estate, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů na Jamajku a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená na Jamajce je bezva!