Black River je hlavním městem oblasti St. Elisabeth na jihozápadě Jamajky. V minulosti bylo město velmi vytíženým přístavem. Bylo sem přepravováno dřevo, které se nakládalo na lodě plující do Evropy. Pěstovala se zde také cukrová třtina.

Black River

Black River

Black River je také název nejdelší jamajské řeky. Pokud se rozhodnete pro jízdu po řece, zažijete nevšední atrakce. Dno řeky je tmavé, takže řeka sama vypadá jako černá. Ve skutečnosti v ní však teče průzračná voda. Podél řeky rostou kořenovníky, které svými hustými kořeny zabraňují výhledu na oba břehy. V zeleni po obou stranách řeky uvidíte volavky. Většina turistů se však těší na to, že spatří krokodýly.

Krokodýl na břehu Black River

Krokodýl na břehu Black River

Tato kolonie je od roku 1971 chráněným územím.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Poučná plavba

dne 2015-01-06 01:24:09

Jeli jsme sem proto, že jiné výlety se nám kryly s programem a nebo byly příliš drahé. Neměli jsme nijak velká očekávání, ale nakonec jsme byli spokojení velice. bylo to poprvé, co jsme mohli pozorovat krokodýly v jejich přirozeném prostředí. A prostředí tady je kouzelné! Krokodýli byli navíc docela akční a tak máme i několik super fotek :o)
Byli jsme moc spokojení s průvodcem, který velmi poutavě popisoval faunu a flóru a udělal z projíždky na řece edukativní výlet :o)
Celkově spokojenost, ale vyloženě jen kvůli plavbě bychom až sem nejeli. Pokud je to součástí nějakého balíčku (celodenní výlet za více místy), tak je to OK :o)Dovolená Black River

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Black River? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Black River nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy na Jamajku, nebudete litovat!