Lyžařský areál Civetta leží pod vrcholem hory Monte Civetta, s nadmořskou výškou 3220 metrů, a masívem Monte Pelmo ve výšce 3168 metrů nad mořem.

Civetta je největším lyžařským střediskem v oblasti Veneto. Svým návštěvníkům nabízí 76 kilometrů sjezdových tratí. I tak je ale ve stínu mnohem větších sousedních středisek Arabba a Cordina D´Ampezzo.

Civetta

Civetta

Na zdejších sjezdovkách vás okouzlí nádherné výhledy na panorama Dolomitů s nejvyšší horou Marmoladou a taktéž jezero Alleghe, jež vzniklo v roce 1771 sesuvem půdy.

Co nabízí Civetta

Na lyžaře zde čeká 20 modrých, 22 červených a 3 černé sjezdovky v nejrůznějších délkách. O přepravu je postaráno 11 vleky, 12 sedačkovými a 2 kabinkovými lanovkami, s přepravní kapacitou 37 tisíc osob za hodinu.

Sjezdovky jsou každým rokem zdokonalovány a vylepšovány. Všechny tratě mohou být zasněžovány technickým sněhem.

Civetta se nalézá mírně stranou od hlavních lyžařských center, a proto se zde nesetkáte s davy turistů. Svahy bývají poloprázdné, což přispívá k příjemné atmosféře. Nejznámějším zdejším areálem je Alleghe ve výšce 979 metrů nad mořem. Rozkládá se u stejnojmenného jezera, kolem něhož bylo vystavěno množství hotelů a chat. Na vrchol Pianini Pezze vás vyveze kabinová lanovka, dolů vede většina zdejších sjezdovek.

Lyžování ve středisku Civetta Lyžování ve středisku Civetta

© ANGELO VIANELLO / Shutterstock.com

Pro náročnější lyžaře je určena černá sjezdovka, která vede pod kabinkou Pian del Crep. Zde máte možnost využít i noční lyžování.

Z městečka Zoldo Alto vede kabinka s názvem Piani di Pezzé na Crep di Pecol, kde je rovněž možnost nočního lyžování pro začátečníky. Osvětlená je také středně těžká červená sjezdovka, která vede jen k sedačkové lanovce. Další dvě sjezdovky, červená a černá, vedou až dolů do městečka Zolda.

Noční lyžování je návštěvníkům umožněno denně kromě neděle a pondělí v době od 19 do23 hodin.

Na běžkaře čeká v okolí přes 40 kilometrů upravovaných běžeckých tratí.

Pod vrcholem Col dei Baldi, jenž se tyčí do výšky 1920 metrů nad mořem, je vybudován snowpark.

Mapa lyžařského areálu Civetta

Mapu lyžařského areálu Civetta si můžete zvětšit kliknutím, abyste viděli přesně jednotlivé údaje.

Mapa Civetta

Mapa Civetta

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Civetta

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Civetta je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Civetta či Last minute nabídek do Itálie.