Cortina d’Ampezzo je osmitisícové městečko v centru Dolomit. Místní obyvatelé ho hrdě nazývají hlavní město Dolomit. V okolí žijí románští Ladini.

Cortina d’Ampezzo leží v regionu Veneto, hojně navštěvované především v zimním období milovníky lyžování a alpinisty, avšak i v létě jsou zdejší kempy beznadějně plné. Tradice Cortiny jako lyžařského střediska sahá daleko před 2. světovou válku, avšak ten správný lesk jí dodaly až olympijské hry v roce 1956.

Cortina d’Ampezzo je považováno za nejznámější, vysoce módní a tím pádem také velmi drahé lyžařské středisko Itálie. A pravdou je, že je to i vcelku pochopitelné – okolní krajina a majestátní hory, které se kolem města tyčí, jsou skutečně dokonalou kulisou, kterou stojí za to vidět.

Cortina d'Ampezzo

Cortina d’Ampezzo

Co Cortina d’Ampezzo nabízí

Vyznavači alpského lyžování se mohou těšit na 3 lyžařské oblasti Faloria Cristallo MietresTofana a Lagazuoi 5 Torri se zhruba 66 sjezdovkami o celkové délce 120 kilometrů. Jelikož je součástí Dolomity Superski, máte po zakoupení skipasu možnost využít na 450 vleků a přes 1200 kilometrů sjezdovek.

V první oblasti, Faloria Cristallo Mietres (2123 metry nad mořem), je 24 sjezdovek, z nichž je 5 černých, 11 červených a 8 modrých o celkové délce 44 kilometrů. Tato oblast je ideální pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře.

Tofana (3245 metrů nad mořem) nabízí 37 sjezdovek, z nichž je 6 černých, 12 červených, 13 modrých a 6 zelených s nejlehčím stupněm obtížnosti. Celková délka sjezdovek je 47 kilometrů. Vede sem kabinová lanovka přes Col Druscie. Další terény jsou na úbočích Cristallo (3216 metrů nad mořem). Dobří lyžaři mohou vyzkoušet olympijskou sjezdovou trať z Tofany. Tofana je také vybavena na začátečníky. Ve spodní části sjezdovky najdete lyžařskou školu a snowpark určený pro freestyle.

Lyžování v Cortina d'Ampezzo

Lyžování v Cortina d’Ampezzo

Třetí oblastí je Lagazuoi 5 Torri (2362 metry nad mořem) s 11 upravenými sjezdovkami o celkové délce 29 kilometrů. Vybrat si můžete z 5 červených a 6 modrých. 

Začátečníci si mohou zalyžovat na mírných pláních hory Pecol s řadou vleků. Z Passo  Falzarego (2105 metrů nad mořem) nad Cortinou vede lanovka na vrchol Lagazuoi (2800 metrů nad mořem). Odtud se sjíždí 7,5 kilometru dlouhou tratí s převýšením 1100 metrů do Armentaroly.

Pokud jste vyznavači běžeckého lyžování, můžete si vybrat z tras o celkové délce přesahující 1300 kilometrů a kochat se nádhernou scenérií v Národním parku Dolomiti d’Ampezzo.

Cortina d’Ampezzo je připravená také na snowboardisty, vyznavače freestylu, ale také sáňkaře, pro které jsou také připravené vhodné tratě. V Cortině jsou výborné podmínky pro řadu dalších zimních sportů – plochá dráha na ledě, lední hokej, bruslení, sáňkařská dráha, skiboby a další.

V letních měsících je Cortina ideálním místem, kde si můžete zarybařit, věnovat se cykloturistice, turistice nebo horolezectví.

Cyklistika v v Národním parku Dolomiti d'Ampezzo

Cyklistika v v Národním parku Dolomiti d’Ampezzo

 Jak se do Cortina d’Ampezzo dostat

Pokud vyrážíte do Cortiny autem z Prahy, je pro vás ideální jet přes Mnichov a Brenner. Z Ostravy a Brna se nejrychleji do střediska dostanete přes Vídeň a Villach.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Cortina d’Ampezzo

Láká vás Cortina d’Ampezzo? Hledáte-li zájezdy do destinace Cortina d’Ampezzo, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Cortina d’Ampezzo, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.