Hledáte-li něco opravdu výjimečného, zajeďte si vaporettem na nejpestřejší ostrov v benátské laguně, kterým Burano beze sporu je. Už z dálky jej poznáte podle vysoké šikmé kostelní věže. Původně rybářský ostrov se nachází asi 45 minut lodí od Benátek a svojí slávu si získal díky proslulým krajkám a pestrobarevným domům.

Ostrov Burano

Ostrov Burano

Hlavní tepna Via Baldassare Galuppi nese jméno skladatele a rodáka z Burana. Kromě nádherných krajek si zde můžete také zakoupit čerstvé ryby, které zde místní nabízejí.

Ostrov Burano jako na dlani

Na ostrov je krásný pohled z ostrůvku Mazzorbo, který je pouze jednu zastávku vaporetterm od Burana. Vystoupíte na druhé straně ostrůvku a příjemnou procházkou dojdete až k místu, odkud budete mít Burano jako na dlani.

Šikmá věž na ostrově Burano

Šikmá věž na ostrově Burano

Po cestě si můžete prohlédnout kostel Sv.Kateřiny ze 14.století, nebo posedět v jedné z kaváren či restaurací.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Burano

Zaujal vás náš článek o destinaci Burano v Itálii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Burano nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Itálii je skvělá volba!