Turisté, kteří navštíví odlehlý ostrov Torcello, kam úchvatná plavba ze severních Benátek trvá 40 minut, mohou počítat s tím, že si zde od turistického ruchu odpočinou. V 6. století zde obyvatelé pevniny, prchající před langobardskými a hunskými nájezdníky, založili malou osadu. Rozrostla se na 20 tisíc obyvatel a vydržela tisíc let.

Ostrov Torcello

Ostrov Torcello

Z minulosti se však dochovalo málo, neboť kanály ucpaly nánosy naplavenin, populaci decimovala malárie a přeživší se jednou provždy přestěhovali do Benátek. Dnes ostrov obývá jen hrstka starousedlíků.

Na ostrově Torcello

Na ostrově Torcello

Co nabízí ostrov Torcello

Návštěvníci tohoto místa spatří na vlastní oči jedny z nejkrásnějších mozaik na světě. Ukrývá je nejstarší  budova v laguně, bazilika Santa Maria Assunta. Tato bazilika je asi největším skvostem Torcella spolu s kostelem Santa Fosca. Před katedrálou se můžete vyfotit na Attilově trůnu, na němž prý sedával samotný bojovník Attila.

Bazilika Santa Maria Assunta a kostel Santa Fosca

Bazilika Santa Maria Assunta a kostel Santa Fosca

Za zmínku také stojí možnost nakoupit si suvenýry v podobě pohlednic či typických benátských karnevalových masek, které tady koupíte daleko levněji než v samotných Benátkách.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Torcello

Klikněte pro zobrazení nabídky Torcello: zájezdy nebo Torcello: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Torcello!