Hlavní obcí u jezera Lago di Trasimeno je Castiglione del Lago, kde žije asi 14 tisíc obyvatel. Je to strategické místo s etruskou, římskou, langobardskou a karolinskou minulostí. Fridrich II. z rodu Štaufů ho prý pojmenoval „Castello del leone“. Později tu dlouho vládla mocná rodina Baglioniů z Perugie. Hostem Gianpaola Baglioniho byl roku 1503 například Nicolo Macchiavilli, kancléř florentské republiky a politický teoretik. Ještě později přešla obec do vlastnictví rodu Della Corgna (po němž se dodnes jmenuje palác) a roku 1643 nakonec připadla velkovévodství toskánskému.

Castiglione del Lago

Castiglione del Lago

Dnes je Castiglione restaurováno jako žádné jiné ze starých obcí u jezera. Má lákavé butiky a tratorie. O to starobylejším dojmem působí mohutná pětiboká pevnost Rocca del Leone nad pláží.

Slavnost Coloriamo i Cieli

Slavnost Coloriamo i Cieli

Největší slavností v Castiglione je Coloriamo i Cieli (drakyáda). Koná se každé dva sudé roky vždy na přelomu dubna a května.

Zajímavosti Castoglione del Lago

Palazzo Della Corgna (Palazzo Ducale)

Středověký palác Baglioniů Palazzo Della Corgna (Palazzo Ducale) města Castiglione del Lago byl v 16. století modernizován a v letech 1550 – 1643 sloužil jako rezidence vévodů Della Corgna.

Palazzo Della Corgna (Palazzo Ducale)

Palazzo Della Corgna (Palazzo Ducale)

Několik sálů je vyzdobeno manýristickými freskami, které představují mytologické výjevy a dějiny rodu.

Rocca del Leone

Pětiboká opevněná pevnost Rocca del Leone na východním okraji města Castiglione del Lago platila v 16. století za jednu z nejsilnějších pevností. Její jádro pochází z doby císaře Fridricha II.

Rocca del Leone

Rocca del Leone

Dlouhá, úzká a velmi temná chodba spojuje pevnost s palácem Palazzo Della Corgna (Palazzo Ducale).

San Domenico

Roku 1640 nechal vévoda Fulvio Della Corgna ve městě Castiglione del Lago založit kostel San Domenico jako výraz díků za uzdravení své ženy Eleonory, kterou sužovala gangréna v pravém předloktí. Zázračným lékem se stal zahřátý olej z lampy, jenž osvětloval sochu sv. Dominika v Kalábrii.

Fulvio Della Corgna

Fulvio Della Corgna

Dřevěný model vyléčené paže je vystaven v kostele.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Castiglione del Lago

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Castiglione del Lago? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Castiglione del Lago nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Itálie, nebudete litovat!