Lago di Trasimeno je největší jezero Umbrie a je nejkrásnější za rozbřesku, kdy vodní hladina zrcadlí první sluneční světlo na pozadí modrých kopců na obzoru.

Lago di Trasimeno je především přírodním úkazem zvláštního druhu. Jeho plocha 120 kilometrů čtverečních z něj dělá největší jezero na Apeninském poloostrově, avšak jeho hloubka dosahuje průměrně pouhé čtyři metry. Kvůli nedostatečným přítokům a vysokému obsahu fosfátů jsou zásoby vody v jezeře po každém sušším létě v ohrožení. Existuje stálé nebezpečí zániku jezera a tím i úbytek a posléze vymizení bohaté flóry a fauny.

Lago di Trasimeno

Lago di Trasimeno

Ke koupání v jezeru je vhodných osm upravených pláží.

Pláž u jezera Trasimeno

Pláž u jezera Trasimeno

Lepší než jednodenní výlet k jezeru doporučuje se ubytovat v některém malém městečku u jezera nebo na svazích nad ním. Zajímavé je např. městečko Castiglione del Lago.

Trasimeno s pevností Rocca del Leone

Trasimeno s pevností Rocca del Leone

Zájemci o historii si jistě nenechají ujít prohlídku bitevního pole jižně od vesnice Sanguineto, kde Hannibal porazil římské vojsko.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Lago di Trasimeno

Dovolená v destinaci Lago di Trasimeno? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Itálie a vyberte si ze všech dostupných možností!