Madonna di Campiglio je prestižní lyžařské středisko, které leží v západní části Dolomit, v údolí Val Rendena v italském regionu Trentino-Alto Adige. Je součástí velkého lyžařského areálu Skirama Dolomiti.

Turisty je vyhledávané hlavně pro stálé slunečné počasí, krásnou přírodu, kvalitní služby a tradiční místní pohostinnost.

Madonna di Campiglio

Madonna di Campiglio

Co nabízí Madonna di Campiglio

Lyžařské terény se rozkládají po obou stranách údolí na svazích Monte Vigo (2180 metrů nad mořem), Monte Spinale (2093 metry nad mořem), Doss del´Sabion (2100 metrů nad mořem) a Palon (2123 metry nad mořem).

Nedaleko, severně od Madonny di Campiglio, leží městečko Campo Carlo Magno, se kterým vytváří jednou velké lyžařské středisko. Odtud vede kabinová lanovka až do Groste (2443 metry) mezi vrcholy Pietra Grance (2936 metrů) a Cima Brenta (3150 metrů). Sedačkové lanovky v sedle Groste umožňují lyžovat do výšky 2500 metrů. Odtud vede 7 kilometrů dlouhá trať, s převýšením 1000 metrů, přes Monte Spinale až k údolní stanici kabinové a sedačkové lanovky.

V okolí Campo Carlo Magno je asi 30 kilometrů upravovaných běžeckých tratí.

Lyžování v Madonna di Campiglio

Lyžování v Madonna di Campiglio

Oblast Madonny di Campiglio zahrnuje i řadu letních aktivit. Přes 50 tisíc hektarů národního parku Adamello-Brenta dohromady se 450 km dlouhými horskými stezkami je úžasnou příležitostí pro ty, kteří si chtějí dopřát procházky či horskou cyklistiku v chladných jedlových či kouzelných modřínových lesích.

Tenisoví nadšenci mohou hrát na osmi kurtech v údolí Rendena. Ideální pro paragliding jsou vrcholy Doss del Sabion a Pradalago, ze kterých je možný seskok z více než dvou kilometrů.

Pro příznivce golfu je připraveno 80 000 m2 trávníků slavného golfového klubu Campo Carlo Magno.

Vyžijí se tu rovněž cyklisté, rybáři, houbaři i horolezci.

Pro návštěvníky, kteří raději relaxují, jsou v nabídce taktéž wellness centra.

Zajímavosti v okolí střediska Madonna di Campiglio

Přibližně 15 km jižně od Madonny di Campiglio, při vjezdu do údolí Val Rendena, se nachází městečko Pinzolo. Pozoruhodností střediska je gondolová dráha na Pra Rodont (1500 metrů nad mořem). Gondoly překonávají výškový rozdíl 700 metrů za necelých 5 minut. Hlavní lyžařské terény jsou na svazích Doss del´Sabion (2100 metrů nad mořem). Hojně se využívá také 5 kilometrů dlouhá lyžařská stopa. Na rozdíl od rušné Madonny má Pinzolo spíš poklidný charakter. Je ideální pro letní rodinnou dovolenou a navíc nabízí nesrovnatelně lepší ubytování.

Západně od průsmyku Tonale leží starobylá obec Ponte di Legno. Přímo u obce se nachází lyžařské terény na svazích vrcholů Corno d´Aola (1964 metrů nad mořem).

Mapa Madonna di Campiglio

Podívejte se na mapu lyžařské oblasti Madonna di Campiglio s jednotlivými sjezdovkami. Pro zobrazení detailu mapy na ni klikněte.

Mapa Madonna di Campiglio

Mapa Madonna di Campiglio

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Madonna di Campiglio

Madonna di Campiglio je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Madonna di Campiglio či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Itálie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)